Liverpul piše istoriju, preskočen i Totenhem [VIDEO]

TotenhemLiverpul 0:1 (0:1)
37′ Firmino

Fudbaleri Liverpula savladali su večeras Totenhem na gostovanju u Londonu rezultatom 1:0 u utakmici 21. kola engleske Premijer lige.

Uprkos tome što je Liverpul u London došao kao favorit, Totenhem je prikazao odličnu igru i propustio nekoliko odličnih prilika da matira Alisona na golu ,,crvenih“.

Ipak, prvo je pripretio gostujući tim kada je Roberto Firmino šutirao u drugom minutu, a mladi Tanganga reagovao na gol-liniji, da bi potom Aleks Okslejd-Čembrlen pogodio stativu posle odbitka. Nakon toga je Totenhem preko brzih kontri pretio gostima. Prilike nisu uspevali da iskoriste Dele Ali, Hueng Min Son i Lukas Mura, ali na drugoj strani to je pošlo za nogom Robertu Firminu.

Sjajni Brazilac je prihvatio loptu od Mohameda Salaha na sedam metara od gola, izvanredno je primio i samim tim stvorio prednost u odnosu na odbranu Totenhema, te poslao neodbranjiv šut iz neposredne blizine u gol Gazanige za vođstvo ekipe Jirgena Klopa u 37. minutu.

I nastavku je Totenhem više pokušavao, a ističe se prilika Đovanija Lo Selsa U 82. minutu, koji je sa nekoliko metara promašio stopostotnu šansu i tako propustio šansu da uzme ,,skalp“ najboljem timu lige.

Ovom pobedom, Liverpul je zabeležio 20. trijumf u ovoj sezoni Premijer lige posle 21 utakmice i samim tim su oborili rekord takmičenja po broju bodova posle tog broja mečeva. Ubedljivo su prvi sa 61 poenom, dok je Totenhem osmi sa 30 bodova.

Nemilosrdni Partizan: „Petarda“ na Banjici uz pet različitih strelaca

Rad - Partizan 0:5 (0:2)Holender 24', Natho 35', L. Marković 48', Suma 64', Stevanović 72' Fudbaleri Partizana produžili su pobedonosnu...