Nemogući Lenard, Smailagić dobio minute i pokazao se, dabl-dabl Bobija

U toku noći između utorka i srede odigrano je šest susreta u okviru košarkaške NBA lige.

Los Anđeles Klipersi nisu imali većih problema sa Klivlend Kavalirsima na svom parketu pošto su bili ubedljivi pobedivši 128:103 na krilima izvanrednog Kavaja Lenarda.

Kako je meč odmicao, tako su Klipersi pojačavali, a igra Klivlenda se raspadala i ubedljiva pobeda domaće ekipe bila je neminovnost. Kavaj Lenard je na parketu proveo 28 minuta i to mu je bilo dovoljno da svojoj ekipi pomogne da dođe do pobede s obizorm na to da je postigao 43 poena za taj period. Lu Vilijams je dodao 24 u pobedi Klipersa.

Klivlend je predvodio Kolin Sekston sa 25 postignutih poena, a dobar je bio i Čedi Osman sa 21 poenom.

Posrnuli Golden Stejt Voriorsi nisu imali mnogo toga da traže u duelu sa Dalas Maveriksima u svom ,,Čejs centru“. Ionako oslabljeni Ratnici, sada nisu imali ni pomoć Dianđela Rasela i poraz je bio neminovnost.

Dominirao je Dalas sve vreme, a u pojedinim momentima u drugom poluvremenu imali su i velikih +28 poena prednosti.

Goste iz Teksasa predvodili su Dvajt Pauel sa 21 i Luka Dončić sa 20 poena i osam skokova. Boban Marjanović je upisao 13 poena i 10 skokova i tako došao do novog dabl-dabl učinka. S druge strane u Golden Stejtu istakao se Džordan Pul sa 17 poena. Srpski košarkaš Alen Smailagić dobio je zavidnu minutažu na ovom susretu. Mladi centar je odigrao 12 minuta i za to vreme imao učinak od pet poena, tri asistencije i jednog skoka.

Vučevićev dabl-dabl u porazu Orlanda, pobede Houksa i Sparsa [VIDEO]

Njujork Niksi pobedili su Orlando Medžik u veoma neizvesnom meču, rezultatom 91:84. Crnogorski košarkaš uprkos porazu svog tima, odigrao...