BRAVO: Srpske košarkašice na Olimpijskim igrama!

Srbija – Mozambik 76:48 (16:21, 18:7, 26:14, 16:6)

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Olimpijske igre u Tokiju.

Izabranice Marine Maljković opravdale su ulogu favorita protiv selekcije Mozambika, ostvarile pobedu koja je im je bila neophodna pa će u Tokiju imati priliku da brane bronzanu medalju iz Rija.

Mozambik je na ovom kvalifikacionom turniru doživeo dva ubedljiva poraza pred ovaj duel, ali je srpskim košarkašicama ipak trebalo malo više vremena da uđu u ovaj meč. Mozambik je nakon prvih 10 minuta imao prednost od 21:16 i to je tek druga dobijena četvrtina ove afričke reprezentacije na ovom turniru.

Slično je Mozambik počeo i meč sa Nigerijom, ali su kasnije stvari došle na svoje mesto, baš kao i večeras. „Pretio“ je Mozambik do 16. minuta, vodio sa 25:22, ali su Srpkinje serijom od 10:0 preuzele vođstvo koje nisu ispuštale do kraja meča.

Srbija je drugo poluvreme otvorila sa 12 uzastopnih poena, prednost je rasla iz minuta u minut, do maksimalnih 30 poena u četvrtoj četvrtini.

Ana Dabović je bila najefikasnija kod Srbije sa 12 poena, Sonja Vasić je ubacila poen manje, a Tina Krajišnik 10 poena. Kod Mozambika najbolja je bila Anabela Kosa sa 21 poenom.