Selta šokirala Real u Madridu, a Espanjol Sevilju na „Pishuanu“

Uzbudljivo je bilo na terenima u Španiji.

Poslednjeplasirani Espanjol uspeo je da ostane neporažen u Sevilji, a mogli su Katalonci i do celog plena, međutim Suso je izjednačio na 2:2 u 80. minutu. Do bodova je došla Osasuna na gostovanju u Baskiji, gde su domaći Atletik pobedili golom Ojera. Bez golova je okončan meč između Leganesa i Betisa.

Najuzbudljivije je bilo u Madridu, Selta je rano povela na „Bernabeu“ golom Smolova. Real je proigrao u nastavku, prvo je Toni Kros poravnao, a Serhio Ramos je golom sa bele tačke doneo kompletan preokret. Činilo se da će bodovi ostati u prestonici, ali tim iz Viga nije odustajao. Posle lepe akcije u 85. minutu i odličnog dodavanja Suareza, Santi Mina je postigao gol za 2:2 i Selta je odnela važan bod sa najtežeg gostovanja.

Real je ostao na čelu tabele, ali Madriđani sada imaju samo bod više od drugoplasirane Barselone.

Sevilja – Espanjol 2:2(1:1)