Kakav preokret: Neuništivi Novak spasio tri meč lopte, pa razbio Monfisa za finale Dubaija!

Novak Đoković – Gael Monfis 2:1 (2:6, 7:6(8), 6:1)

Novak Đoković odigrao je još jedan meč za pamćenje i napravio preoret u koji je verovatno samo on verovao u finišu drugog seta.

Najbolji teniser sveta se plasirao u finale ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju, savladavši Gaela Monfisa u meču u kojem je više od sat vremena bio slabiji rival, i u kojem je u taj-brejku drugog seta spasio tri meč lopte. Francuz ni u jednom od svojih najboljih mečeva karijere nije uspeo da nanese prvi poraz srpskom teniseru u njihovih 17 međusobnih susreta.

Srpski as je na startu meča uspeo da spasi brejk loptu, isto je učinio i u svom narednom servis gemu, ali je nakon velike borbe ipak pretrpeo brejk, pa je Monfis naplatio bolji početak sa vođstvom od 2:1 nakon 20 minuta igre. Francuski teniser je igrao sjajno, pucao je iz svih oružja, i Novak nije imao rešenja za njegovu igru. Usledio je novi brejk u sedmom gemu i završetak seta nakon 46 minuta igre. Đoković je imao čak 17 neiznuđenih grešaka u ovom delu igre.

Monfis je nastavio sa spektakluarnim tenisom i na početku drugog seta. U trećem gemu je sa nulom oduzeo servis šampionu Australijan Opena. Fantastičnim udarcima nije dozvoljavao šansu srspkom asu u tom periodu igre. Ipak, i to je moralo jedanput da stane. Đoković je bio strpljiv, sačekao lošiji gem Monfisa, uzvratio brejk i potom poveo sa 4:3. Imao je Novak i dve set lopte pri rezultatu 5:4, ali je Gael „preživeo“.  Iako vidno umoran, Monfis je uspeo da spasi i tri set lopte u 12. gemu i uvede set u taj-brejk.

Francuz je smogao snage da pronađe pravu igru u odlućujućem gemu. Vodio je sa 4:2 i potom stekao tri meč lopte, od kojih dve na svoj servis. Međutim, kao nebrojano puta do sada Novak je pokazao srce šampiona i uspeo da preokrene nemoguće.  Osvojio je četiri uzastopna poena, stekao prednost, i potom iskoristi osmu set nakon duple greške Monfisa.

Usledilo je neminovno. Novak je „ušao u glavu“ svom rivalu i počeo apsolutno da dominira. Do brejka je došao u trećem gemu, poveo je sa 2:1, i nije imao problema da privede meč, koji je trajao dva čas i 33 minuta, samom kraju. Ispostavilo se da je Francuz uzeo samo prvi gem u trećem delu igre.

Novak će se za svoju petu titulu u Dubaiju boriti protiv Grka Stefanosa Cicipasa, a finale je na programu u subotu od 16 časova po srednjeevropskom vremenu.

Trener Inđije posle „šestice“: Ako već mora ovakav scenario…

Fudbaleri Inđije ne samo da nisu uspeli prvi put da savladaju već su doživeli vrlo ubedljiv poraz. Trener Dejan Čelar...