FA kup: Premijerligaši obezbedili četvrtfinale, Norič i Krul šokirali Totenhem

Fudbaleri Lestera, Mančester sitija i Totenhema obezbedili su večeras svoje učešće u četvrtfinalu FA kupa.

Na papiru, Lester je imao lak zadatak s obzirom na to da im je rival bio Birmingem, ali to nije bilo tako. Dobro su ih pomučili drugoligaši, da bi se momenat odluke dogodio u 81. minutu kada je Rikardo Pereira, na sebi nesvojstven način – glavom, postigao pobedonosni pogodak za ,,lisice“.

Istim rezultatom, Mančester siti savladao je Šefild Venzdej na gostovanju, a strelac jednog pogotka bio je Serhio Aguero, kojem je umalo udarac odbranio Džo Vajldsmit, ali je lopta ipak završila u golu u 53. minutu.

Iznenađenje večeri svakako se dogodilo u Londonu, gde je Totenhem uprkos vođstvu eliminisan od strane Noriča, koji je nakon 1:1 u regularnom delu, posle penala uspeo da prođe u nastavak takmičenja, nakon što su domaći čak tri puta bili neprecizni, a u junaka izrastao sjajni Tim Krul!

Lester – Birmingem 1:0 (0:0)
81′ Pereira

Šefild Venzdej – Mančester siti 0:1 (0:0)
53′ Aguero

Totenhem – Norič 1:1 (1:0) – 3:2 nakon penala
14′ Vertongen – 78′ Drmić

Srbija ubedljivo savladala Grčku!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije stigla je i do druge pobede na Evropskom prvenstvu. Danas su naše reprezentativke više...