Liga Evrope: „Crveni đavoli“ silni u Austriji, Bazel završio posao! [VIDEO]

Odigrane su tri utakmice prve runde osmine finala Lige Evrope.

Mančester Junajted je zabeležio ubedljiv trijumf u Austriji protiv LASK-a i revanš u Engleskoj, ukoliko ga bude bilo, učinio praktično neinteresantnim.

„Crveni đavoli“ su stekli prednost u 28. minutu preko Odiona Igala. Drugi gol za goste postigao je Danijel Džejms u 58. minutu, na 3:0 povisio je veteran Huan Mata osam minuta pre kraja susreta. Četvrti gol delo je Mejsona Grinvuda u sudijskoj nadoknadi, da bi konačan rezultat postavio Andreas Pereira u poslednjim trenucima.

I švajcarski Bazel gotovo da je završio posao u prvoj utakmici. Bazel je sa 3:0 nadvisio Ajntraht u sred Frankfurta. Strelci za goste bili su Samuele Kampo u 27, Kevin Bua u 73. i Fabijan Frei u 85. minutu.

Za Ajntraht je ceo meč igrao Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović nastupio od 78. minuta.

Bašakšehir je stekao minimalnu prednost pred revanš u Kopenhagenu. Pobedu turskom predstavniku, za koji je igrao Danijel Aleksić, obezbedio je Edin Višća iz penala dva minuta pre kraja susreta.

Ajntraht Frankfurt – Bazel 0:3 (0:1)

Bašakšehir – Kopenhagen 1:0 (0:0)

LASK – Mančester Junajted 0:3 (0:1)

Alba odbranila titulu u Nemačkoj

Košarkaši Albe osvojili su titulu prvaka Nemačke, desetu u klupskoj istoriji. Alba je u četvrtoj utakmici finalne serije u Minhenu...