Istanbulsko čudo

Na današnji dan, pre tačno 15 godina, fudbaleri Liverpula osvojili su svoju petu, od šest titula prvaka Evrope pošto su u finalu savladali Milan posle penala.

Sve je izgledalo beznadežno po igrače i armiju navijača ,,crvenih“ nakon što su bili nokautirani od sjajnog tima Milana posle tačno 44 minuta istanbulskog finala Lige šampiona, kada su ,,rosoneri“ vodili sa 3:0.

Sve je izgledalo kao da se osmaci u osnovnoj školi okupe i igraju protiv petaka. Plesali su po terenu Ernan Krespo i družina i smešila se katastrofa Liverpulu i jedno od najlakših pobeda u finalima Lige šampiona i njenoj novijoj istoriji.

Legendarna himna ,,Nikada nećeš hodati sam“ čula se na pauzi između dva poluvremena na stadionu ,,Ataturk“ u najvećem gradu Turske, a onda su igrači Liverpula izašli podno tribina i uradili nešto zbog čega su sebe zlatnim slovima ispisali u istoriju svog kluba i ovog evropskog takmičenja.

Nešto zbog čega se svim igračima Liverpula usađuje taj mentalitet da se nikada ne predaju, što smo godinama nakon toga i imali prilike da vidimo.

Predvođeni Stivenom Džerardom, ,,crveni“ su pogocima upravo legendarnog kapitena, Ćabija Alonsa i Vladimira Šmicera izjednačili posle samo 15 minuta nastavka.

A onda…Na scenu stupa poljski golman Jirži Dudek, koji je prvo ostvario jednu od najboljih odbrana u istoriji Lige šampiona kada je zaustavio Andrija Ševčenka, a potom je isto učinio i u penal završnici i ,,ušati pehar“ broj ,,pet“ našao se u muzeju ,,Enfilda“.

Finale se prepričava i dan danas, a najveći broj svedoka kažu da je to najbolji meč koji su ikada pogledali.

Autor: Nemanja Janošev

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stanojević posle Slovaka: Vratile su nam se neke stvari iz prve utakmice kad smo imali pet stopostotnih šansi

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Dunajske Strede iz Slovačke u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Golovima Pantića i Rikarda,...