Prva ovogodišnja pobeda „čarapana“, Nišlije su gazde na jugu

Odigrane su i preostale dve utakmice pretposlednjeg kola Super lige Srbije.

Pod Bagdalom je Napredak pobedio lučansku Mladost golom Milana Sprema u 21. minutu. I u prvom delu sezone Kruševljani su bili bolji od Dragačevaca za jedan gol. Zanimljivo je da je ovo bio prvi trijumf Napretka u 2020. godini, pošto su bez pobede u prvenstvu od 8. decembra 2019. godine, kada je u Kruševcu pala Mačva. Prvenac Milana Sprema u dresu “čarapana“ doneo je i prvi trijumf treneru Draganu Ivanoviću u drugom mandatu na klupi tima iz Kruševca. Napredak je trenutno 10. sa 30 bodova, dok je Mladost bolje plasirana za samo jedno mesto, ali ima deset bodova više.

Jug Srbije pripada Nišlijama. Radnički je pobedio u Surdulici domaći Radnik, nakon goleade, sa 4:2. Đorđević je doveo Surduličane u vođstvo, ali je do poluvremena poravnao Stefan Mihajlović. Autogol Kostića u 72. minutu donosi potpuni preokret, ali samo pet minuta kasnije usledilo je novo poravnanje. Golom Makarića Radnik je izjednačio. Finiš susreta prišao je gostima. Prvo je Mihajlović postigao svoj drugi, a treći gol za Radnički, da bi konačan rezultat postavio odlični Čumić u 85. minutu. Nišlije su preuzele peto mesto od Čukaričkog, bar do sutra, dok je Radnik na 12. poziciji sa 30 bodova, koliko imaju i Napredak i Proleter.

Vučevićev dabl-dabl u porazu Orlanda, pobede Houksa i Sparsa [VIDEO]

Njujork Niksi pobedili su Orlando Medžik u veoma neizvesnom meču, rezultatom 91:84. Crnogorski košarkaš uprkos porazu svog tima, odigrao...