Beloti 5′(p) – Imobile 48′, Parolo 72′

Đenova – Juventus 1:3(0:0)
Pinamonti 76′ – Dibala 50′, Ronaldo 57′, Kosta 73′

Vodeći dvojac zabeležio je pobede na startu 29. kola Serije A.

Drugoplasirani Lacio gostovao je u Torinu i nije dobro otvorio meč. Već u 5. minutu dosuđen je penal za “bikove“ pošto je lopta pogodila u ruku Ćira Imobilea. Andrea Beloti doveo je domaćina u vođstvo, postigavši svoj 12. prvenstveni gol. To je bio jedini gol u prvih 45 minuta, a Rimljani su do izjednačenja došli na početku nastavka kada je Imobile pogodio iskosa sa leve strane, mada je i golman domaćih Sirigu mogao bolje da interveniše. Bio je to već 29. pogodak u Seriji A najboljeg strelca lige. Pobedu gostima doneo je Marko Parolo u 72. minutu, mada je kod šuta imao i dosta sreće jer je lopta zakačila Bremera i prevarila Sirigua.

Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za goste, dok je Saša Lukić igrao do 80. minuta za Torino. Inače, Lacio je poslednje tri utakmice okončao preokretima. Protiv Atalante je vodio sa 2:0, ali je poražen sa 3:2, dok je u prethodna dva kola minus od jednog gola na poluvremenu, pretvorao u pobedu u nastavku. Tako je bilo protiv Fiorentine pre nekoliko dana, a i sada u Torinu.

Juventusu je bilo dovoljno poluvreme da osvoji nove bodove, ovog puta na gostovanju u Đenovi. Domaćin je uspeo da sačuva svoju mrežu u prvih 45 minuta, ali nije izdrđao u nastavku. Prvo je Dibala savladao Perina u 50. minutu, a samo sedam minuta kasnije lep gol postigao je Kristijano Ronaldo i tako stigao do kote 24 u prvenstvu, kada su golovi u pitanju. Fantastičan gol Daglasa Koste u 73. minutu rešio je sve dileme, ukoliko ih je i bilo, u ovom meču. Ovo je bio prvi gol Brazilca ove sezone. Đenova je uspela da dođe do časnog poraza, a zasluge idu na aderu Pinamontija koji je posle dobrog driblinga poslao loptu pod prečku Šćešnog u 76. minutu.

“Stara dama“ je zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Lacio, ali je do kraja prvenstva ostalo još devet kola. Đenova je tik iznad zone ispadanja i ima samo bod više od Lećea koji je prvi ispod crte.