Bavarcima ponovo dupla kruna! [VIDEO]

Bajern – Leverkuzen 4:2 (2:0)
Alaba 16′, Gnabri 24′, Levandovski 59′,89′ – Bender 63′, Haverc 90+4′

Fudbaleri minhenskog Bajerna osvojili su DFB kup, savladavši u finalu Bajer iz Leverkuzena 4:2.

Tako su Bavarci odbranili duplu krunu iz prošle sezone, ali će ove moći i korak dalje, ukoliko budu osvojili Ligu šampiona. Finale je, kao po običaju, igrano na „Olimpijskom stadionu“ u Berlinu, ali bez prisustva gledalaca.

Ovo je Bajernu bio 20. osvojeni Kup Nemačke, dok je Leverkuzen ostao na samo jednom trofeju u ovom takmičenju, onom iz 1993. godine. U poslednjih pet godina minhenski gigant osvojio je četiri Kupa, a pre dve godine jedini poraz u finalu doživeo je od Ajntrahta.

Sve je idealno pošlo za Bajern u 16. minutu kada je Alaba iz slobodnog udarca pogodio mrežu Lukasa Hradeckog. Već u 24. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio Serž Gnabri. Do poluvremena više nije bilo golova, ali je bilo šansi, i to na obe strane.

„Farmaceuti“ su zaigrali na sve ili ništa u nastavku, imali su nekoliko izglednih prilika, ali ih je dotukao gol Roberta Levandovskog u 59. minutu. Poljak je šutirao sa skoro 30 metara, ali je Hradecki pomalo komično intervenisao i lopta se od njegove noge odbila u mrežu. Smanjio je, četiri minuta kasnije, Bender udarcem glavom i vratio neku nadu Leverkuzenu.

Ipak, sve do 89. minuta nije bilo golova, a onda je zvanično najbolji strelac i igrač Bundeslige, Robert Levandovski, postigao četvrti, a svoj drugi gol na meču. U poslednjim trenucima dosuđen je penal za Leverkuzen, koji je u gol pretvorila nova bundesligašaka senzacija, Kai Haverc.