Junajted nezadrživ na “Vila parku“, Totenhem i Bornmut nezadovoljni podelom plena

Bornmut – Totenhem 0:0

Everton – Sautempton 1:1 (1:1) Rišarlison 43′ – Ings 31′

Aston Vila – Mančester junajted 0:3 (0:2) Fernandeš 27′(p), Grinvud 45+5′, Pogba 59′

Odigrane su tri poslednje utakmice u 34. kolu engleske Premijer lige.

Mančester junajted je nastavio sa sjajnim igrama posle nastavka sezone. „Crveni đavoli“ su u Birmingemu došli do četvrte uzastopne pobede u Premijer ligi, a nastavili su i sa efikasnim igrama, a ovo im je bila četvrta utakmica u nizu koju su dobili sa tri gola razlike, čime su oborili klupski rekord.

Aston Vila je sve bliže povratku u Čempionšip, zaostaju četiri boda za ekipama ispred njih, ali je ostalo malo mečeva do kraja. Vila je i na desetom uzastopnom meču ostala bez trijumfa, a u tom intervalu osvojila je samo dva boda. Junajted je poveo iz više nego sumnjivog jedanaesterca. Bruno Fernandeš je nagazio rivala i pao, ali je sudija Mos pokazao na belu tačku.

Portugalac je izveo kazneni udarac i doveo goste u vođstvo u 27. minutu. Do poluvremena prednost je bila duplirana, a lep gol postigao je sve bolji Grinvud. Junajtedov tinejdžer je opalio na dvadesetak metara, što je bilo neodbranjivo za Reinu. U strelce se upisao i Pol Pogba, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 59. minutu. To je bio prvi gol za Francuza još od aprila prošle godine. Za goste je do 66. minuta igrao i naš Nemanja Matić.

Bodom u međusobnom duelu nije zadovoljan ni Bornmut, ali ni Totenhem. Domaćin se grčevito bori za opstanak, nalazi se u zoni ispadanja, a bez trijumfa u ligi je na devet uzastopnih utakmica. Vremena za “trešnjice“ je sve manje i oni će morati da osvoje dosta bodova u preostala četiri kola da bi opstali u Premijer ligi.

Totenhemu polako izmiče i Liga Evrope. Murinjov tim ne može nikako do pobede na strani, pa su sada na deobi devetog mesta, koje ne donosi plasman u Evropu. Gosti su oštećeni za nedosuđen jedanaesterac u prvom poluvremenu, kada je sa leđa gurnut Hari Kejn, a Bornmutu je poništen gol u 90. minutu, opravdano, pošto je King rukom zahvatio loptu posle makazica Kaluma Vilsona.

Pobednika nije bilo ni na “Gudisonu“ gde su Everton i Sautempton igrali 1:1. Gosti su promašili penal u 28. minutu, tačnije Vord-Praus je pogodio prečku, ali je samo tri minuta kasnije Dani Ings postigao svoj 19. gol u prvenstvu i doveo “svece“ do prednosti. Brzo je tim Karla Anćelotija izjednačio. Igrao se 43. minut, Dinj je dugom loptom pronačao Ričarlisona, a ovaj rutinski smestio loptu u mrežu Sautemptona. Ispostavilo se da je Brazilac tada postavio i konačan rezultat.