Kaznena ekspedicija: Atalanta izjednačila 68 godina star rekord Serije A

Fudbaleri Atalante u ovom trenutku možda igraju i najlepši fudbal u Evropi.

Posle prvih 45 minuta klub iz Bergama imao je prednost od jednog gola protiv Juventusa, a tim golom koji je postigao Duvan Zapata Atalanta je izjednačila rekord Serije A star čak 68 godina.

Kolumbijcu je ovo bio 15. gol u sezoni čime je postao treći fudbaler Atalante sa takvim učinkom – Josip Iličić je postigao takođe 15, dok je Luis Mjuriel trenutno na brojci od 17 golova.

Poslednji tim Serije A koji je imao tri fudbalera sa najmanje 15 golova u sezoni bio je Juventus i to u sezoni 1951/52.

Tada su to učinili Ermes Mućineli, Đampjero Boniperti i Jon Hansen, a poslednji tim u nekoj od 5 najjačih evropskih liga kome je to pošlo za rukom bio je Pari Sen Žermen u sezoni 2018/19 sa Nejmarom, Kavanijem i Mbapeom.