Rimljani u zamenjenim ulogama, Laciju sad „visi“ i drugo mesto

Rimski klubovi bili su na terenu ove subote. Lacio je vezao treći uzastopni poraz, dok je Roma stigla do druge vezane pobede.

Na „Olimpiku“ Lacio je izgubio od Sasuola 2:1, posle još jednog preokreta. Gostima je poništen gol već u 9. minutu, pošto je Raspadori bio u ofsajdu, pa je na odmor domaćin otišao sa prednošću. Igrao se 33. minut kada je Luis Alberto pogodio mrežu Konsiljia.

Izjednačio je Raspadori u 52. minutu na dodavanje Kaputa. Pobedu gostima iz Ređo Emilije doneo je upravo Kaputo, golom u prvom minutu sudijske nadoknade, kada mu je loptu glavom spustio Ferari. Lacio, za koji je do 67. minuta igrao Sergej Milinković- Savić, ostao je drugi sa 68 bodova, ali bi to moglo da se promeni još večeras, ukoliko Atalanta iznenadi Juventus. Sasuolo se ovim trijumfom popeo na osmu poziciju sa 46 bodova.

Roma je bez mnogo problema slavila u Breši. Domaćin, koji će se teško spasiti najgoreg, držao se u prvom poluvremenu, ali je „vučica“ u nastavku tri puta pronašla put do mreže Andrenaćija.

Prvi je to uradio Facio u 48. minutu, da bi Kalinić povisio na 2:0 u 62. Konačan rezultat postavio je mladi Zaniolo, svojim prvim golom nakon višemesečne pauze zbog teške povrede. Za goste je ceo meč odigrao i srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov. Roma je peta sa 34 boda, dok je Breša ostala 19. sa 21 bodom.

Lacio – Sasuolo 1:2 (1:0)