Iznenađujeće je u košarkaškoj javnosti odjeknula vest da je Dragan Apić posle samo 11 dana raskinuo ugovor sa Igokeom.
Igor Dodik, prvi čovek kluba iz laktaša je samo odlazak obrazložio time da je Apić dobio daleko unosniju ponudu koja ne može da se odbije.
Kako Sportska centrala saznaje, ponuda koju je Apić dobio je od njegovog bivšeg kluba Crvene zvezde!
Naime, pregovori sa Vladimirom Štimcem oko novog ugovora su zapali u ćorsokak, i rešenje na poziciji centra u klubu sa Malog Kalemegdana vide u Apiću.
Dragan Apić je iz FMP-a, kao MVP ABA lige u tom trenutku, otišao u Lokomotivu Kubanj za obeštećenje od 250 hiljada evra. Prošlu sezonu je proveo na pozajmici u Burgosu u Španiji gde je postizao 7 poena po utakmici. Visok je 206cm i ima 25 godina.
Ostaje još da se vidi šta će Crvena zvezda raditi sa Ognjenom Kuzmićem, Nikolom Jovanovićem i Dušanom Ristićem koji su pod ugovorom sa klubom – da li će neko od njih ostati kao treći centar pored Nnoka i Apića ili će se pribeći pozajmici ili raskidu ugovora.