Spiridonovićev prvenac, Napredak nije kaznio Zvezdine ,,rane“

Crvena zvezda – Napredak 2:1 (2:0)
20′ Ivanić, 24′ Spiridonović – 80′ Šarac

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napredka iz Kruševca na stadionu ,,Rajko Mitić“ sa 2:1 u pripremnoj utakmici.

Ekipa šampiona Srbije uspela je nakon IMT-a i Metalca da zabeleži i treću uzastopnu pobedu na ovoletošnjim pripremama.

Napredak je odmah na startu pripretio, kada je opasan prekid sa strane izveo Milan Spremo, ,,banana’’ je pronašla svoj put do peterca, ali zatečeni fudbaleri Kruševljana nisu uspeli da ugroze gol Milana Borjana.

Na drugoj strani, prvu priliku za domaće propustio je Milan Rodić kada je glavom pokušao nakon kornera.

Igrao se sedmi minut kada je Aleksandar Katai imao situaciju oči u oči sa golmanom Živkovićem, ali je loptu poslao pored leve stative. Meč je od samog starta pokazao da će biti interesantan. Bili su rastrčani i jedni i drugi u prvoj polovini prvog poluvremena. Zvezda se trudila da očuva svoje linije tokom pozicioniranja u odbrani, dok je Napredak bio agresivan da dođe do lopte kada su bili bez nje, a to je uglavnom bio slučaj.

Ponovo je Zvezda pas igrom uspela da razbije defanzivu Napretka, ali ovog puta, Kruševljanima nije bilo spasa. Ivanić i Spiridonović su sjajno iskobinovali, a ofanzivni vezista crveno-belih  je bez većih problema savladao Živkovića u 19. minutu.

Nastavila je ekipa Dejana Stankovića u dobrom ritmu i ponovo je ofanziva sa Kataijem, Ivanićem, Tomaneom i Spiridonovićem stvorila mnogo problema rivalu. Iz drugog plana pojavio se Milan Rodić i uputio oštru loptu na drugoj stativi gde se našao Spiridonović i postigao svoj prvenac u dresu šampiona Srbije.

Uspeo je posle dugog perioda i Napredak da pripreti, kada se iskrao Abubakar Oumaru i pogodio prečku, uz dosta sreće za Milana Borjana.

Nakon mirnijeg perioda, prvi deo igre okončao se slobodnim udarcem Aleksandra Kataija u poslednjim sekundama, kada je momak iz Srbobrana pogodio spoljni deo Živkovićevog gola.

Velike probleme Napretku, Crvena zvezda je nastavila da pravi i u nastavku susreta, a posebno se ističe dodavanje Miloša Degeneka iz sredine, u maniru vrsnih vezista, kada je u prostor poslao loptu za vihornog Radulovića, ali falilo je napadaču domaćeg tima iskustvo kako bi matirao Živkovića iz neugodnog ugla.

Iako je dominirala Crvena zvezda u gotovo celom drugom poluvremenu, Napredak je 80. minutu našao ,,rupu“, Šarac je izbegao ofsajd zamku, Borjan je izašao na dvadesetak metara od gola, a ovaj prosledio loptu u praznu mrežu za smanjenje rezultata. Svemu je prethodila greška Vulića na sredini terena.

Uistinu, Napredak je imao sasvim solidne prilike tokom ovog meča iako ih nije bilo mnogo i vrlo lako se moglo dogoditi da Zvezda ipak ispusti pobedu na ovom meču.

Izabranici Dejana Stankovića dominirali su gotovo ceo meč, propustili dosta šansi, ali i pokazali rane koje će morati da ,,ispeglaju“ u narednom periodu pred početak nove sezone.