Partizan spreman za novu sezonu: Razigrani crno-beli ubedljivi protiv Proletera [VIDEO]

Partizan – Proleter 4:0 (1:0)
Natho 45′, Marković 52′, Suma 61′, Zdjelar 87′

Fudbaleri Partizana spremni su za početak nove sezone u Linglong Superligi Srbije. Crno-beli su u poslednjem kontrolnom meču ubedljivo savladali Proleter, a Sava Miloševića posebno može da raduje igra u drugih 45 minuta.

Nije bilo mnogo zanimljivog sadržaja u prvom poluvremenu, ali smo ipak uspeli da izdvojimo nekoliko zanimljivih situacija, uglavnom pred golom Proletera. Sadik je u 10. minutu pokušao da iznenadi Petrića, ali nije bio precizan, da bi na drugoj strani šutirao Mirosavljev posle greške Miletića, ali nije pogodio okvir gola.

Partizan je imao veliku priliku u 26. minutu, Suma je dobio odličnu loptu od Zdjelara, ali je umesto šuta odlučio da pokuša dupli pas, a ovaj potez nije naišao na razumevanje kod defanzivnog veziste crno-belih. Četiri minuta kasnije Suma je oklevao, na kraju je izblokiran, a Natho i Asano su čekali loptu u znatno boljim pozicijama. Najbolju šansu u prvom delu Proleter je imao u 38. minutu, Živojinović je šutirao, a Popović pokazao da od njega sa pravom mnogo očekuju u budućnosti.

Najlepši potez u prvom delu, ujedno i potez koji je odredio dalji tok meča napravio je Natho – fenomenalno je izveo slobodan udarac sa 17 metara, prebacio živi zid i poslao loptu van domašaja nemoćnog golmana gostiju.

Partizan je u nastavku zaigrao mnogo bolje, već u 47. minutu Sadik je imao jedan od svojih karakterističnih promašaja, kolenom je zahvatio loptu i promašio praktično prazan gol, a nakon pet minuta prednost je duplirana. Urošević je asistirao Lazaru Markoviću koji je ušao na početku nastavka i efektno poslao loptu u „malu mrežu“.

Ređale su se šanse crno-belih, Zdjelar je stavio na muke Petrića, a dobru šansu imao je i Sadik koji je šutirao glavom pored gola ponovo posle dodavanja Uroševića.

Bio je to uvod za novi gol Partizana, Marković je spojio sa golom Sumu koji je zaobišao Petrića i praktično se ušetao u gol, a samo minut kasnije opet je Sadik bio u glavnoj ulozi, a Petrić je krajnjim naporom uspeo da sačuva svoju mrežu. Do kraja meča u strelce se upisao i Zdjelar posle asistencije Lazara Markovića, a treba pomenuti i da je poslednjih dvadesetak minuta odigrao i Maki Banjak.