Saopštenje KK Crvena zvezda: Nikome ne dugujemo ništa!

Top News

Pune ruke posla za Disciplinsku komisiju: Prijave protiv Partizana i Zvezde

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije imaće dosta posla nakon 163. večitog derbija. Kako prenosi...

Oglasio se Terzić: Sve nam je olakšalo nesposobno rukovodstvo Partizana predvođeno čuvenim profesorom

Generalni direktor FK Crvena zvezda Zvezdan Terzić odgovorio je na saopštenje koje je izdao potpredsednik Partizana Vladimir...

Vuletić: Elvis je u drugom poluvremenu zaplesao svoj rokenrol, u centralnoj loži našeg stadiona obreo se jedan opasan kriminalac

Potpredsednik FK Partizan Vladimir Vuletić izdao je saopštenje povodom događaja na 163. večitom derbiju.

Zvanično: Evroliga donela odluku o modifikaciji pravilnika i otkazanim mečevima

Evroliga je donela zvaničnu odluku o modifikaciji Pravilnika za COVID-19. Izmena u pravilniku postaje...

Jovanović sudi Realu, Simović takođe ide u Madrid

Srpski arbitar Srđan Jovanović biće glavni sudija utakmice 1. kola grupne faze Lige šampiona između Real Madrida...

KK Crvena zvezda obratio se javnosti saopštenjem jer ne želi mirno da posmatra pokušaje laganja i dezinformisanja javnosti.

Povod je objavljivanje, odnosno, kako je navedeno, pogrešno tumačenje finansijskog izveštaja za 2019. godinu.

Godišnje finansijske izveštaje prihvata ili vraća na doradu Agencija za privredne registre APR kao što se to kod nekih drugih klubova dogodilo, iako je rok za predaju više puta produžavan. Kao i svi drugi, i KK Crvena zvezda svake godine predaje finansijski izveštaj u Agenciji za Privredne Registre. Taj podatak nije nikakva tajna, i kada ih prihvati, APR ih objavljuje na svom zvaničnom sajtu.

Godišnji finansijski izveštaj KK Crvena zvezda je rezultat poslovanja za poslednju godinu, u ovom slučaju za 2019. godinu.

Kako mediji ne bi prikazivali taj izveštaj kao nekakvu ekskluzivu i senzaciju – svaki gradjanin ove zemlje, ili svako ko je zainteresovan može da izadje na sajt Agencije za Privredne Registre i da pogleda nesmetano finansijski izveštaj! To nikada nije bila nikakva tajna, a nije ni sada!

Ova obaveza postoji, kako za KK Crvena zvezda tako i za bilo koji drugi subjekat. Podsećamo, da naš klub od 2012.godine pored finansijskog izveštaja radi i reviziju izveštaja iako nije Zakonom u obavezi da to čini.

Pošto ni to ne smatramo bilo kakvom tajnom, niti očigledno imamo šta da krijemo, KK Crvena zvezda je reviziju finansijskog izveštaja uradio i za prošlu godinu, iako po Zakonu nije imao obavezu to da uradi. Zarad transparentnosti smo se odlučili i na taj korak, predali revizorski izveštaj APR-u koji je u skladu sa Zakonom i taj izveštaj objavio na svom sajtu!

Kao klub zabrinuti smo zbog činjenice da ova prosta radnja za koju nije potrebna diploma fakulteta, zahteva samo par koraka i klikova kako bi svakome ko je zainteresovan bio dostupan finansijski izveštaj KK Crvena zvezda!

U moru pogrešnih tumačenja, jedina istina koju smo videli i ono što je zaista tačno je – da je Crvena zvezda prethodnu 2019. godinu poslovala sa gubitkom od 1,5 miliona evra.

Taj podatak nije tajna, a nije ni sramota, posebno za klub koji zlonamerni godinama nazivaju “državni bankomat”.

KK Crvena zvezda međutim, nema pravo da ćuti zato što pojedini mediji iz neznanja, ili zle namere pokušavaju da prave ekskluzivitet kroz nekakva sabiranja “baba i žaba” i objavljuju nekakav gubitak od navodno 7 miliona evra? Svesni smo da je u našem društvu rastući trend postao senzacionalizam i vesti koje samo potenciraju negativno, čak i tamo gde nema mesta za takve!

Verujemo da je prava adresa za traženje takvih negativnosti negde drugde. Posebno kod onih za čije proučavanje finansijskih izveštaja je potrebna posebna matematika i ozbiljno snalaženje u lavirintuu brojnih kompanija na koje su registrovani…

Nebojša Čović

Zato KK Crvena zvezda direktno tvrdi da nakon detaljnog pregleda finansijskog izveštaja našeg kluba za 2019.godinu – samo potpune neznalice, zlonamerni i negativci mogu da kažu da je gubitak kluba 7 miliona evra!

Zašto to tvrdimo? Ni jedan kredit KK Crvena zvezda nije kredit bez pokrića, niti su to klasični krediti, već zaloge sponzorskih ugovora; ali to je teško objasniti onima koji žele “bombastičnim” naslovima da prave ekluzivitet tamo gde ga nema!

Sve projektovane obaveze KK Crvena zvezda mts za naredne sezone, ponavljamo ZA NAREDNE SEZONE, su pokrivene stabilnim sponzorskim ugovorima i budućim ostalim prihodima!

Primera radi, novi igrači u klub dolaze na tri ili četiri godine, a odlaze posle godinu ili dve. Knjigovodstveno, njihovi ugovori se knjiže kao projektovane obaveze. Na primer, ti igrači posle godinu ili dve odu iz kluba, i te projektovane obaveze se isknjižavaju . S tim, što prilikom njihovog odlaska naravno, knjiži se i obeštećenje kao prihod kluba – koji u ovom trenutku ne znamo jer je stvar dogovora i tržišta!

Gubitak za 2019.godinu u već navedenom iznosu od 1,5 miliona evra je pokriven zaključno sa julom mesecom 2020. godine. Dopalo se to nekome ili ne!

Kakav ćemo rezultat imati u 2020.godini znaće se kada se 31.12. 2020. završi tekuća godina.

Međutim, ovako kako pojedini mediji predstavljaju finansijki izveštaj može se zaključiti da Crvena zvezda duguje 7 miliona evra NEKOME! KOME?

Košarkaši Crvene zvezde

To jednostavno nije tačno, ali za sobom povlači još nešto. U ozbiljnim društvima, za plasiranje ovakvih netačnih informacija i ugrožavanje poslovnog rejtinga kluba, pojedinci ili pojedini mediji mogu zakonski da odgovoraju, čime bi nam kroz sudske presude ozbiljno dopunili budžet. Mi to za sada nećemo raditi, iako se to tako radi u svim drugim zemljama! Ali možda je kao i u mnogim drugim stvarima, na KK Crvena zvezda obaveza da bude prva i u načinu branjenja svog ugleda, integriteta i sprečavanju iznošenja dezinformacija koji ugrožavaju poslovni ugled kluba koji je član Evrolige već godinama.

Svesni smo da pojedinci u medijskoj utakmici ne birajući način, klikom obezbedjuju svoj prihod. Međutim, čini se da su zaboravili, da širenjem neistina ugrožavaju imidž kluba, dezavuišu rad svih ljudi u njemu i dezinformišu naše navijače i javnost.

Ostaje nam nedoumica zašto svi ti, pošto im ova materija očigledno nije jasna i ne znaju baš puno, nisu zatražili razgovor sa predstavnicima kluba, kako bi im sve nedoumice bile razjašnjene, a uz to bi imali i priliku da besplatno nešto nauče.

KK Crvena zvezda mts kao odgovoran klub čije poslovanje se osim u nadležnim organima Republike Srbije detaljno kontroliše i kroz organe Evrolige moli da se prestane sa širenjem neistina, laži i obmanjivanjem javnosti kada je naš klub u pitanju.

Zvezdaši, bez brige, klub je na stabilnim nogama, spreman za nove izazove u Evroligi u takmičarskoj 2020-2021! Kao ozbiljnim ljudima jasno nam je odakle vetar duva, odakle stižu ove neistine, odakle dolaze, kako su kreirane i novcem kojih pojedinaca finansirane mreže jednokratnih botova i mnogih kojima ovakva Crvena zvezda smeta. Zato nikada nećemo biti isti. Na njihovu žalost, gledaće još dugo – jaku evroligašku Crvenu zvezdu, koja, da za pojedince bude još bolnije – DANAS NIKOME NIJE DUŽNA NIŠTA, navedeno je u saopštenju.

Pratite nas na Instagramu i Facebooku

2 KOMENTARA

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnovije vesti

TEŠKA POVREDA: Suma na terenu tek od proleća!?

Sejduba Suma doživeo je nezgodnu i vrlo opasnu povredu oka na "Večitom derbiju" posle jednog duela sa...

TRANSFER KOJI JE IZNENADIO MNOGE: Inter dovodi golmana iz meksičke lige!

Kako prenose španski mediji, Inter je na pragu potpisa 31-godišnjeg golmana koji brani boje Atlasa iz meksičke lige. Naime,...

Poznato ko sudi Zvezdi u Hofenhajmu, Partizanovci ga se sećaju po dobrom

Crvena zvezda u četvrtak u Hofenhajmu otpočinje svoju novu evropksu avanturu u grupnoj fazi Lige Evrope. Meč počinje u...

Radnički pojačao odbranu bivšim štoperom Crvene zvezde

Fudbalski klub Radnički od danas je jači štopera Darka Lazića, koji je na Čairu potpisao ugovor sa timom iz Niša.

ITALIJANSKU KOŠARKU DRMA KRIZA: Jedan klub već napušta ligu, igrači u štrajku

Pretpostavljalo se da će pandemija koronavirusa uticati na sport, pogotovu na košarku. Klubovi se i u normalnim vremenima jedva finansiraju, tako da...
Bilbao - Real Madrid
tip Hendikep
2 8.50 @ 1.81
Ovaj tip je predložio Kapiten na Meridianbet
Paris-Levallois - KK Mornar
tip Hendikep
2 -6.50 @ 1.74
Ovaj tip je predložio Kapiten na Meridianbet
Dinamo Kijev - Juventus
tip Dupla šansa
1X @ 1.98
Ovaj tip je predložio Peca na 1xbet
Dinamo Drezden - Zwickau
tip 1X2
1 @ 1.90
Ovaj tip je predložio Peca na 1xbet
Trento Basket - Union Olimpija
tip Ukupno pogodaka - gost - iznad/ispod
Više 75.50 @ 1.75
Ovaj tip je predložio Kapiten na Meridianbet

Tip dana

Tiket dana

POVEZANE OBJAVE