Pred Dončićem pao još jedan rekord, Marjanović na korak od dabl-dabla za 10 minuta, Jokić odličan u porazu [VIDEO]

Odigrane su još tri utakmice plej-ofa NBA lige.

Juta je u drugoj utakmici serije bila ubedeljiva protiv Denvera i izjednačila na 1:1. Nagetsi su od finiša druge četvrtine konstantno bili u zaostatku, najviše 31 poen, pa ni dabl-dabl Jokića i odlična igra Portera nisu pomogli da se ostvari povoljan rezultat. Jokić je na parketu proveo 32 minuta i ostvario učinak od 28 poena, 11 skokova i 6 asistencija, uz šut iz igre 10/21 (9/19 za 2p i 1/2 za 3p). Porter je u igrio bio jedan minut više i takođe postigao 28 poena, a kakav-takav doprinos napadačkoj igri Denvera dao je još samo Marej sa 14 poena.

Za razliku od prvog meča kada je Donovan Mičel postigao 57 poena, sinoć je bio skromniji, ubacivši 30, ali je odigrao besprekornu treću četvrtinu u kojoj je postigao čak 21 poen. Mičel je imao i 8 asistencija, a odlično ga je pratio Klarkson koji je postigao 26 poena. Gober je ubacio 19, a Ingls 18 poena.

Još jedan odličan meč odigrao je Luka Dončić, a Dalas je izjednačio na 1:1 u seriji protiv Klipersa. Nakon što je oborio rekord po broju poena u debitantskoj plej-of utakmici Slovenac je sinoć nadmašio legendarnog Karima Abdula Džabara po efikasnosti u prve dve utakmice u prvom NBA plej-ofu u karijeri.

Slavni Džabar je 1970. godine Filadelfiji ubacio 69 poena u prva dva meča, a Dončić poen više. Sinoć je postigao 28, uz napomenu da je zbog problema sa faulovima igrao samo 9 minuta u drugom poluvremenu. Meč je završio sa učinkom od 28 poena, 8 skokova i 7 asistencija, Porzingis je dodao 23, a Hardavej jr 17 poena. Boban Marjanović je za samo 10 minuta postigao 13 poena uz 9 skokova. U poraženom timu Lenard 35, a Lu Vilijams 23 poena.

Boston je duplirao prednost protiv Filadelfije. Seltikse je predvodio sjajni Tejtum sa 32 poena, Voker je ubacio 22, a Braun 20 poena. Kod Filadelfije Embid 34 poena i 10 skokova, Ričardson je postigao 18, Milton 14, a Heris 13 poena uz 11 skokova.

Denver – Juta 105:124 – 1:1 u seriji
LA Klipers – Dalas 114:127 – 1:1 u seriji
Boston – Filadelfija 128:101 – 2:0 u seriji