PETA POBEDA U PRVENSTVU: Ben je Zvezda! (VIDEO)

U okviru 5.kola Linglong Superlige Srbije, Crvena zvezda je zabeležila petu uzastopnu pobedu u Novom Sadu protiv Proletera sa 0:1 (0:0). Nije išlo sve tako glatko za crveno-bele, dosta su se mučili, delovali umorno i nezainteresovano. Pogotovu to deluje za prvo poluvreme.

Već posle 30 sekundi Ivanić je uputio prvi udarac ka golu rivala, ali nije bio precizan. Na prvo uzbuđenje pred golom Crvene zvezde čekalo se do 6. minuta kada je Jovanović izveo slobodan udarac, ali je Borjan bio dobro postavljen i odbranio njegov pokušaj.

Četiri minuta kasnije iz daljine je pokušao i Nikolić, ali je poput Ivanića i njegov udarac završio van okvira gola. U 16. minutu Katai je odlično uposlio Ivanića koji je došao do peterca iskosa sa leve strane, a kada je pokušao da pošalje loptu u sredinu intervenisao je Leandro i izbacio loptu u korner.

Nešto kasnije Katai je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, a u 31. minutu igrači Proletera tražili su penal. Posle kornera sa desne strane Katai je intervenisao glavom, lopta ga je potom pogodila u ruku, ali sudija Čolović je pokazao da igra može da se nastavi.

Dobru akciju u 37. minutu izveli su igrači Proletera, Knežević je posle dva driblinga uposlio Bacanovića, koji je došao do šesnaesterca, napravio korak, dva u sredinu i šutirao, ali je Borjan bio na visini zadatka i zaustavio loptu. Do kraja prvog poluvremena izdvojili smo još slobodan udarac Bena u 41. minutu, ali je lopta zakačila živi zid i završila u korneru.

Nešto angažovanije je krenuo šampion Srbije u nastavku meča, i prva šansa viđena je u 54.minutu, kada je posle kornera Kange, Gobeljić glavom ciljao desni ugao, međutim defanzivci Proletera su uspeli da izbiju loptu.

U 59. minutu viđena je najbolja prilika dotadašnjeg dela meča. Nikolić je sjajno uposlio Spiridonovića, koji je lažnjakom izborio sebi poziciju 1 na 1 sa golmanom Petrićem, ali jako loš šut Zvezdinog novajlije je omogućio golmanu Proletera da odbrani šut.

Nastavila je Crvena zvezda da steže obruč oko gola Proletera, li nije uspevala da napravi značajnije prilike. Sve do 76 minuta, kada je posle faula nad Tomaneom dosuđen slobodan udarac na nekih 18 metara od gola. Loptu je uzeo, ko drugi do El Fardu Ben, i postigao pogodak. Čini se da je živi zid izneverio golmana Petrića i nije skočio baš na mestu gde je Ben provukao loptu – 0:1.

Posle gola je Proleter krenuo agresivnije ka golu, ali nije uspevao da ugrozi Borjana. u 85.minutu Kanga je raspalio loptu sa 25 metara u svom stilu, ali Petrić je odlično bio postavljen i izboksovao je loptu.

Do kraja meča nije bilo prilika i u mirnom ritmu crveno-beli su priveli meč kraju i zabeležili pobedu.

U utork Crvenu zvezdu očekuje gostovanje u Tirani, a potom derbi na „Rajku Mitiću“ protiv TSC-a. Proleter ostaje na 9 bodova, i ovo mu je prvi poraz u prvenstvu. Sledeći meč im je u Nišu protiv Radničkog.