Krajinović siguran na startu, sledi okršaj sa drugim „kosturašem“

Filip Krajinović – Salvatore Karuzo 2:0 (7:5, 6:4)

Srpski teniser Filip Krajinović igraće u drugom kolu prvog Mastersa ove, posve čudne, teniske sezone. Umesto da bude već sedmi, Sinsinati Masters je prvi koji se igra u 2020. godini. Pored svega, turnir se ne igra u Sinsinatiju, već u Njujorku, na terenima “Flešing Medouza“.

Rival trenutno trećeg reketa Srbije bio je Italijen Salvatore Karuzo, momak koga je pauza zatekla na 100. mestu na ATP listi. Podsetimo, Filip Krajinović je na ovaj turnir došao kao 32. igrač sveta. U prvom setu Filip je morao da spašava tri brejk lopte u prvom gemu, ali je već u narednom stigao do brejka. Nije dugo Srbin zadržao prednost, Italijan je uzvratio ribrejkom i sve do 12. gema u setu, brejkova više nije bilo. Tada je Krajinović stigao do prve set lopte, koju nije iskoristio, ali jeste drugu i poveo je u setovima nakon sat i pet minuta igre.

Karuzo je oduzeo servis Krajinoviću već u prvom gemu drugog seta, vodio je sa 3:1, ali je srpski as serijom od četiri uzastopna gema, uključujući i dva brejka, došao do 5:3. Servirao je Krajinović za meč, tri puta stizao do meč lopte, ali nije uspeo da materijalizuje tu prednost, pa je Karuzo vratio brejk i imao šansu za izjednačenje na svoj servis.

U tom desetom gemu stigao je Srbin do tri vezane meč lopte, bilo je 0:40, a iskoristio je tek treću i posle 2 sata i 15 minuta izborio plasman u drugo kolo i duel sa drugim nosiocem na turniru, Austrijancem Dominikom Timom. To će biti prvi zvanični meč ove dvojice tenisera, mada su se nedavno sastali na “Adrija Turu“ u Beogradu.