Žigić objasnio šest izmena: Utakmica je bila teška, četvrti sudija i delegat su morali da vode računa o tome

Trener novosadskog Proletera, Branko Žigić, napravio je veliki propust na utakmici sa Radničkim.

Gosti su u drugom poluvremenu napravili šest izmena, jednu više od dozvoljenog broja, a posle utakmice je shvatio da je napravio grešku.

Imamo pravo na pet izmena u tri različita vremenska intervala. Posle završetka utakmice sam saznao. Izvršili smo izmenu na poluvremenu, kada smo umesto mladog, borbenog Jankovića uveli Mitrovića. U drugom poluvremenu smo u tri intervala zamenili pet igrača. Bavim se utakmicom, koja je bila teška, desio se propust, ali mislim da četvrti sudija ima dosta uticaja na to, delegat utakmice isto tako mora da vodi računa o tome, rekao je Žigić, a preneo portal Nova.rs.

On je dodao da ne traži krivca za ovu situaciju.

Ne tražim krivca u njima, ni u mom stručnom štabu. Saznao sam to posle utakmice, znam da nemam pravo da napravim šest izmena. Ako sam nešto pogrešio izvinjavam se delegatu i četvrtom sudiji Grujiću, ali stvarno se ne bavim time, dodao je Žigić.