Zver(ev) i neverovatan troipočasovni preokret

Zverev – Ćorić 3:1
(1:6, 7:6(5), 7:6(1), 6:3)

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u polufinale US Opena nakon što je pobedio Bornu Ćorića sa 3:1 posle tri i po sata igre.

Nakon što je počišćen u prvom setu sa 6:1, Nemac se vratio i na neverovatan način slomio otpor Ćorića za drugo uzastopno polufinale na Gren slemovima.

Ćorić je počeo jako i za samo 25 minuta rešio prvi set u svoju korist. Delovalo je kao da je na pomolu iznenađenje, ali nije tako mislio Zverev.

Sedamdeset i sedam minuta drugog seta omogućili su mu izjednačenje, a za nešto kraće vremena, posle novog taj-brejka, došao je do preokreta.

Tada je Ćorić već bio na izmaku snage, a nalet je iskoristio Nemac koji je u poslednjem, četvrtom setu, sa 6:3 dotukao protivnika.

Zverev sada čeka boljeg iz duela Karenjo-Busta – Šapovalov u borbi za finale.