Cedevita Olimpija ubedljiva protiv Trinkijerijevog Bajerna

Košarkaši Cedevita Olimpije ubedljivo su savladali Bajern u kontrolnoj utakmici u Ljubljani.

Domaćin je odlučujuću prednost stekao u drugoj četvrtini koju je dobio sa 25:12 i na odmor otišao sa 17 poena prednosti (49:32).

U nastavku ekipa Andree Trinkijerija nije ozbilnije ugrozila pobedu igrača Jurice Golemca, koji su drugi put u razmaku od desetak dana trijumfovali protiv Bajerna.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kendrik Perkins sa 14 poena, dok su Hodžić i Marinković ubacili po 13. Dvocifren je bio i Roko Leni Ukić sa 11, odnosno Jaka Blažič koji je postigao 10 poena.

Naša pobeda nad Bajernom ne znači da smo mi nešto posebno ili da je Bajern slaba ekipa. Momci su igrali požtrvovano u odbrani i pametno u napadu. Vidi se da još nismo spremni za 40 minuta, imali smo dosta oscilacija, ali nadam se da ćemo imati priliku da se predstavimo navijačima, rekao je posle meča trener Cedevita Olimpije, Jurica Golemac.