Arsenal do pobede u finišu, iznenađenje na Old Trafordu [VIDEO]

U Premijer ligi na programu je drugo kolo.

Kristal Palas je zabeležio drugi trijumf. „Orlovi“ su nakon trijumfa protiv Sautemptona u Londonu, iznenadili Mančester Junajted na Old Trafordu i odneli potpuno zasluženu pobedu.

Gosti su poveli pogotkom Androsa Tuzenda u sedmom minutu. Do drugog gola je Kristal Palas stigao nakon intervencije VAR-a u dva slučaju. Prvo kod ruke Lindelofa i nakon odbrane De Hee, koji je zaustavio pokušaj Ajua sa bele tačke. Ponovljeni penal Vilfred Zaha je pretvorio u gol. Deni Van De Bik je svojim prvencem vratio „crvene đavole“ u igri, ali je Zaha zatvorio ovaj susret pet minuta pre kraja svojim drugim golom.

Za Mančester Junajted nije igrao Nemanja Marić, dok je za goste Luka Milivojević ušao na teren u samom finišu susreta.

I Arsenal je došao do druge pobede u sezoni, i ovoga puta nad gradskim rivalom.

Tobdžije su na Emirejtsu savladale Vest Hem. Aleksandr Lakazet je na pas Pjera Emerika Obamejanga doveo Arsenal u vođstvo u 25. minutu. Čekićari su do izjednačenja stigli u samom finšu prvog dela kada je Majkl Antonio u savladao Bernda Lenoa. Pobedu domaćima obezbedio je Edvard Nketijah nakon pasa Danije Sebaljosa u finišu susreta.

Podsetimo, Everton je nadigrao Vest Bromvič bez Branislava Ivanovića u sastavu, dok je Aleksandar Mitrović postigao dva gola za Fulam u porazu od Lidsa na gostovanju rezultatom 4:3.

Everton – Vest Bromvič Albion 5:2 (2:1)