Novi Pazar pobedio prvi put od meča sa Partizanom, Proleter iznenadio u Subotici

Odigrane su još tri utakmice 8. kola Linglong Superlige Srbije.

Najveće iznenađenje napravio je novosadski Proleter, koji je Spartaku naneo tek drugi poraz ove sezone, prvi u Subotici i postao tek drugi tim, uz Crvenu zvezdu koji je savladao „golubove“.

Iznenađenje je nagovestio Babić u 19. minutu, ali je Nemanja Nikolić petim golom u sezoni doneo izjednačenje svom timu. Konačan rezultat postavio je Mitrović dvadesetak minuta pre kraja za prvu pobedu Proletera posle mesec i po dana.

Rad je pobedio drugi put u poslednje tri utakmice, a jedini gol u meču protiv Javora postigao je Lazarević. Minimalnu pobedu slavio je i Novi Pazar i to prvi put još od meča sa Partizanom u drugom kolu. Jedini gol u pobedi nad Inđijom postigao je Tomić još u 7. minutu.

Spartak – Proleter 1:2 (1:1)