Neuništivi Đoković po peti put na tronu Rima!

Novak Đoković – Dijego Švarcman 2:0 (7:5, 6:3)

Novak Đoković po peti put u karijeri osvoji ATP Masters u Rimu.

Najbolji teniser sveta je u finalnom duelu u dva seta bio bolji od borbenog Argentinva Dijega Švarcmana, u meču koji je trajao jedan čas i 53 minuta.

Prema očekivanjima odvijala se velika borba na centralnom terenu kompleksa „Foro Italiko“.

Novak je prilično loše započeo meč po kišovitom vremenu. Na samom startu je pretrpeo dva brejka i Argentinac je poveo sa 3:0. Ipak, srpski as se pribrao i počeo da igra na potrebnom nivou. Ubrzao je poene i za tili čas napravio preokret sa četiri uzastopna gema. Pri rezultatu 4:4, sačuvao je svoj servis i pored brejk lopte za Švarcmana, a u narednom gemu je Đoković propustio set loptu na početni udarac omalenog Argentinca.

Švarcman je dobijao duže razmene, dok su Đokoviću prijali kraći poeni, a prvi set je obeležio i veliki broj drop-šotova. Najbolji igrač sveta je ipak igrao najbolje kada je to bilo najpotrebnije, uspeo je da zadrži koncentraciju i u 12. gemu je napravio odlučujući brejk za vođstvo od 1:0 u setovima nakon jednog časa i 10 minuta igre.

Teniseri su razmenili po brejk na startu drugog seta. Đoković je u petom gemu uspeo da spasi dve vezane brejk lopte, a ni Švarcman se nije predavao.

Ipak, Novak je pokazao još jedanput zbog čega je najbolji na svetu. Pri rezultatu 3:3, počeo je da ređa vinere i igra vrhunski. Osvojio je 11 poena za redom, a potom iskoristio treću meč loptu uz ovacije publike u Rimu.

Đoković je osvojio 81. titulu u karijeri u 115. finalu. Došao je do 36. trofeja na Masters turnirima i ponovo je prvi na večnoj listi po ovom parametru. Takođe, 15. put je slavio na turnirima na šljaci.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

I u Engleskoj je bitno da „komšiji crkne krava“, Junajted slavio na „Etihadu“ i prekinuo nestvaran niz Sitija

Mančester Siti - Mančester Junajted 0:2(0:1)Bruno Fernandeš 2'(p), Šo 50' Posle 28 utakmica bez poraza i 21 uzastopne pobede, razbijen...