Kvalifikacije za LŠ: Asistencija Živkovića u Krasnodaru, Salcburg na korak od grupne faze

Odigrane su prve tri utakmice plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.

Najbliži plasmanu u grupnu fazu je Salcburg, koji je trijumfovao u Tel Avivu i ostaje da na svom terenu overi učešće u novom nastupu u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.

Makabi je poveo preko Bitona već u 9. minutu, ali je prvak Austrije za manje od 15 minuta nastavka preokrenuo rezultat. Izjednačio je Soboslai, a za potpuni preokret zaslužan je Okugava.

Uzbudljivo je bilo u Krasnodaru gde je domaćin stekao prednost od jednog gola pred revanš u Solunu. PAOK je već u 7. minutu imao veliku priliku da povede, ali je Pelkas loše izveo penal i rezultat se nije promenio. Pelkas se iskupio u 32. minutu, Živković je ušao u šesnaesterac sa leve strane, asistirao Pelkasu koji je efektno doveo svoj tim u vođstvo.

Samo sedam minuta ovaj rezultat je bio aktuelan, dosuđen je novi penal, ovoga puta na drugoj strani, a Klaeson nije dozvolio grešku – 1:1. Potpuni preokret doneo je Remi Kabelja, francuski vezista, kome je ovo četvrti gol ove sezone, čime je već sada dvostruko premašio učinak iz prethodne.

Golova nije bilo u Pragu gde je domaća Slavija imala više udaraca i veći posed lopte u odnosu na Midtjiland, ali su gosti u drugom poluvremenu mogli da pobede. Prvo je Kaba u 58. minutu šutirao glavom, ali je Kolar sjajno odbranio, baš kao i u 85. minutu kada je Svjatčenko šutirao pod prečku.

Slavija Prag – Midtjiland 0:0

Krasnodar – PAOK 2:1 (1:1)