Neizvesnost se vratila u seriju: Denver umalo prokockao 20 poena prednosti u četvrtoj četvrtini [VIDEO]

Denver – LA Lejkers 114:106 – 1:2 u seriji

Neizvesnost se vratila u finale plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Denver je dobio treću utakmicu i smanjio prednost Lejkersa na 2:1, ali su Nagetsi umalo prokockali sve ono što su gradili tokom prve tri četvrtine.

Na početku četvrte četvrtine, preciznije deset i po minuta pre kraja utakmice, Denver je vodio 97:77, ali su Lejkersi za samo 4 minuta napravili seriju 19:2 i potpuno se vratili u meč. Džamal Marej je pogodio dve važne trojke, uključujući i onu za 111:99 53 sekunde pre kraja.

Marej je bio najefikasniji kod Denvera sa 28 poena, 12 asistencija i 8 skokova, pratio ga je Džeremi Grent sa plej-of rekordom karijere od 26 poena, dok je Nikola Jokić ostvario dabl-dabl od 22 poena i 10 skokova. Jokić je za 37 minuta šutirao 8/11 za 2 poena i 1/3 za tri, a imao je i 5 asistencija i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Kod Lejkersa LeBron Džejms je ostvario svoj 26. plej-of tripl-dabl u karijeri postigavši 30 poena uz 10 skokova i 11 asistencija, dok je Entoni Dejvis meč završio sa 27 poena.

Četvrta utakmica na programu je u noći između četvrtka i petka od 3 časa ujutro po srednjeevropskom vremenu.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ubedljiv poraz Vojvodine od slovenačkog ligaša

Fudbaleri Vojvodine doživeli su prvi poraz na pripremama u Turskoj. Igrači trenera Nenada Lalatovića primili su čak pet golova u...