„Brđani“ ubedljivi, „Zmajevima“ goleada na krovu, akrobatika Prestiža

Odigrane su još četiri utakmice 16. kola fudbalskog prvenstva Srbije.

Napredak je odolevao na Banovom Brdu do 66. minuta. Imali su Kruševaljani i neke dobre prilike, ali kada je Birmančević, na asistenciju Pantić, prvi put savladao Jordanova, usledio je potop gostiju. Bivši igrač Napretka, Ibrahima Ndijae, postigao je drugi gol u 84. minutu, a asistent kod tog gola, Nigerijac Eze, postigao je i treći u 90. minutu.

Uzbudljivo je bilo na krovu u Voždovcu, a domaći “Zmajevi“ pobedili su Mladost sa 3:2. Dragačevci su poveli iz penala preko Bojovića, ale je brzo poravnao Živković. Na poluvreme je Voždovac otišao sa prednosđću, strelac je bio Vujnović, koji nije zahvatio loptu kako je želeo, ali je baš to prevarilo golmana Zečevića. U 65. minutu Bojović se još jednom upisao u strelce i izjednačio na 2:2, ali je Vujnović, svojim drugim golom, doneo tri boda domaćinu.

U Gornjem Milanovcu Metalac je lako pobedio Zlatibor, a pamtiće se prvi gol koji je na spektakluaran način postigao fudbaler iz Konga Prestiž. On je makazicama, posle minijature u kaznenom prostoru, poslao loptu u mrežu Zlatibora. Konačan rezultat postavio je najbolji strelac Metalca Aleksandar Katanić u 64. minutu.

Mnogo bure bilo je u Novom Pazaru u derbiju začelja, ali nije bilo golova. U više oštroj nego kvalitetnoj igri, zadovoljniji bodom su gostujući fudbaleri, koji su ostali ubedljivo poslednji na tabeli.

Čukarički – Napredak 3:0 (0:0)