Javorovo sefte protiv Voždovca, Eze srušio Radnik, dosadno pod Bagdalom

Odigrane su i tri preostale utakmice za za ovu sredu u Linglong fudbalskoj ligi Srbije.

Mnogo je mastila potrošeno na najavu meča pod Bagdalom, odnosno pred gostovanje Novog Pazara u Kruševcu. Sumnjali su gosti u arbitražu Danila Grujića, ali se vraćaju u grad pored Jošanice sa osvojenim bodom. Napredak je bio nešto bolji i agilniji, ali nedovoljno da zabeleži treću uzastopnu pobedu na svom terenu. Ipak, od dolaska Gorana Stevanovića na klupu “čarapani“ su znatno poboljšali rezultate.

Jedna gol bio je dovoljan “brđanima“ da odnesu sva tri boda iz Surdulice. Odluka je pala već u 15. minutu kada je Patrik Eze izašao sam ispred Kostića i poslao loptu u mrežu. Pogodak Nigerijca bio je jedini za 90 minuta igre, a Čukarički će prezimiti na četvrtom mestu na tabeli. Radnik je doživeo drugi poraz u poslednjih šest utakmica, uz četiri pobede, pa je jesenji deo sezone završio u gornjoj polovini tabele.

Najviše golova bilo je u Ivanjici gde je Javor uspeo da pobedi Voždovac tek u sedmom pokušaju. Pre ovog meča “zmajevi“ su imali pet prvenstvenih pobeda i jedan remi na gostovanju kod Javora, ali je i ta tradicija srušena. Najavu trijumfa domaćih videli smo već u 3. minutu kada je Luković dao gol sa bele tačke, nakon igranja rukom nekog od defanzivaca Voždovca. U finišu prvog dela dva gola, po jedan na obe strane. Izjednačio je Putičanin udarcem sa ivice kaznenog prostora u 41. minutu, ali je u nadoknadi prvog dela vođstvo Javoru vratio mladi Ilić. Konačan rezultat postavljen je već u 52. minutu, precizan sa distance bio je Nikolić, a pobeda domaćih mogla hje do kraja da bude i ubedljivija.

Javor – Voždovac 3:1(2:1) Luković 3′(p), Ilić 45+1′, Nikolić 52′ – Putinčanin 41′
Napredak – Novi Pazar 0:0
Radnik – Čukarički 0:1(0:1) Eze 15′