Čuka rastužila Pazarce, nastavljeno Radovo proleće

Gostujuće ekipe imale su mnogo uspeha u prvim utakmicama nedeljnog programa fudbaskog prvenstva Srbije.

Novi Pazar je imao pet uzastopnih pobeda na svom stadionu kraj Jošanice, ali je poklekao protiv Čukaričkog. “Brđani“ su zabeležili trijumf i pored činjenice da u 60. minutu, kod rezultata 1:1, ostali bez isključenog Kamenovića. Naime, mladi reprezentativac je pokušao da iznudi jedanaesterac, pa je od sudije Minakovića dobio žuti karton, koji mu je bio drugi na meču i morao je van terena. Inače, Pazarci su poveli na vreme, Aganspahić je udarcem glavom savladao Petrovića u 21. minutu, ali su gosti sa banovog Brda poravnali sjajnim golom Milana Savića u 44. minutu. Srđan Mijailović postigao je vodeći gol za Čukarički u 78. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Đorđe Jovanović postavio konačan rezultat, pa su Beograđani ponovo stigli na samo bod zaostatka za trećeplasiranom Vojvodinom. Posle ovog poraza, drugog vezanog, Pazarci su pali u zonu ispadanja.

Prolećnu seriju pobeda nastavio je beogradski Rad. “Građevinari“ sugostovali u Užicu gde ih je ugostio čajetinski Zlatibor. Bodovi su bili važniji gostima koji se bore za opstanak, dok je domaćin izgubio sve šanse da drugu godinu zaredom igra u eliti. Prvi gol viđen je tek u 50. minutu, posle kornera odlično je skočio Trninić i doveo goste u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Šarić je preciznim udarcem iskosa sa leve strane duplirao prednost tima koji vodi Milan Milanović. Zlatiborci su uspeli samo da ublaže poraz, učinio je to Vukić sa bele tačke u 74. minutu. Posle novog trijumfa Rad se pomerio čak na 11. mesto, dok je Zlatibor izgubio peti put u poslednjih šest kola.

Golova nije bilo u Gornjem Milanovcu, Metalac i Inđija su podelili bodove, a takav ishod može mnogo da znači gostima koji se grčevito bore za opstanak. Metalac je i dalje u zlatnoj sredini, sada sa 42 boda, šest više od Novog Pazara prvog tima ispod crte.

Novi Pazar – Čukarički 1:3 (1:1)