Čukarički naplatio promašaje sa Banovog Brda

SumgajitČukarički 0:2(0:2)
Ndiaje 10′, Docić 16′(p)

Fudbaleri Čukaričkog igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija, samo se ne zna da li protiv Hamarbija iz Švedske ili slovenačkog Maribora. “Brđani“ su u revanš meču pobedili Sumgajit iz Azerbejdžana sa 2:0 u Bakuu, i pored toga što su sa Banovog Brda doneli “mršavih“ 0:0. Srpski predstavnik je meč rešio na samom početku, pošto je posle 16. minuta igre imao prednost od dva gola.

Da ih zanima samo pobeda i prolaz u narednu rundu, “Brđani“ su pokazali već u 3. minutu. U dobroj poziciji našao se Janković, ali je neprecizno šutirao. Domaći su zapretili u 10. ali je golman Petrović bio oprezan. Nismo dugo čekali na gol. Odlično je centrirao Mijailović sa desne strane, Ndijae se ubacio između dva štopera i glavom plasirao loptu u nebranjeni deo mreže. Senegalac je tako postigao gol u svom prvom meču po povratku na Banovo Brdo.

Gol kao da je dao krila timu sa Banovog Brda, u 13. minutu stvorena je nova šansa, a u 16. je postignut novi gol. Jankovića je sapleo Kačajev, dileme za sudju nije bilo, a sa bele tačke Docić je postigao pogodak. Deset minuta nakon drugog gola mogli su gosti da daju još jedan i već tada zatvore utakmicu. Docić je fantastično izbacio Ndijaea na levoj strani, ali je ovaj prerano centrirao i šansa je propala.

Do kraja poluvremena dve dobre akcije izveo Sumgajit, Petrović je imao dosta muke da zaustavi dobar slobodan udarac u 36. minutu, a samo dva minuta kasnije Sadikov je zatresao samo spoljni deo mreže. Na odmor se otišlo sa velika dva gola prednosti za Čukarički.

Pokušali su Azeri da brzo smanje prednost Beograđana u nastavku, imali su dva dobra napada, jednom je lopta otišla pored stative posle ubačaja, a u drugoj situaciji Abdulazade je tukao u spoljni deo mreže. Imali su i gosti izglednu situaciju, slab udarac Jankovića zaustavio je golman Bajramov. Možda je i domaćin mogao da dobije penal u 68. inutu, lopta je pogodila u ruku Kovača, ali je sjajnu šansu nakon toga imao Abdulazade, međutim, Petrović je odlično intervenisao i loptu izvukao ispod prečke. Nardne dve prilike imao je naš predstavnik. Prvu je propustio Jovanović, a onda je Kembel pogodio Kovača u leđa, umesto gola Sumgajita.

Ušlo se u poslednjih desetak minuta, posledje napore ulagao je domaćin da bi stigao do pogotka koji bi im ostavio šansu da mogu do izjednačenja i produžetaka, s obzirom da se golovi u gostima više ne broje. Čukarički je grešio kada se povlačio, ispostavilo e da Sumgajit ima dosta poroznu odbranu, što je moglo da se iskoristi i meč reši pre poslednjeg zvižduka sudije Fripšera iz Estonije. Velika gužva stvorila se posle kornera u 85. minutu, ali su se “Brđani“ i tada odbranili. Bila je to i poslednja prilika na meču i pored činjenice da se igralo šest minuta sudijske nadoknade.