Futsaleri blistali u Skoplju: Bitan korak Srbije ka Evropskom prvenstvu

Severna Makedonija – Srbija 1:6 (1:4)
10′ Ismaili – 10′ Pršić, 13′ Petrović, 15′ Petrov, 16′ Lazarević, 30′ Tomić, 36′ Rakić

Futsaleri reprezentacije Srbije ubedljivo su savladali Severnu Makedoniju u Skoplju sa 6:1 u okviru četvrtog kola grupne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Dominirala je Srbija tokom čitavog meča i potpuno zasluženo stigla do trijumfa protiv komšija. Sve šanse što nisu iskoristili u prvom meču protiv Severne Makedonije, ,,orlovi” su realizovali u ovom duelu.

Kontranapad Pršića i udarac sa desetak metara, zaustavio je Petrovski u situaciji jedan na jedan. Upravo to je bila najbolja prilika na meču u prvih pet minuta. Ređale su se šanse za Srbiju, Lazarev i Petrov su pokušavali, potom i Tomić, ali do gola nisu mogli.

Dominirala je naša selekcija i igralo se uglavnom na polovini rivala, uz nekoliko fantastičnih intervencija Petrovskog. I, kada je delovalo da će Severna Makedonija pokleknuti, usledila je kontra domaćih, a Taulant Ismaili vara Momčilovića i uz pomoć prečke donosi prednost svom timu.

Zakuvalo se u tim trenucima u Skoplju. Već u sledećem napadu, Srbija je došla do penala, koji je iznudio Dragan Tomić, a realizovao Marko Pršić, te je tako zasluženo vratio ,,orlove’’ u igru. Četiri minuta kasnije, nakon nastavka dominacije, Srbija je preokrenula. Pršić je u kontri tražio saigrača na drugoj strani, ali je u želji da spreči taj pas, Dragan Petrović postigao autogol. Nije se zaustavila četa Gorana Ivančića i ubrzo je stigao i treći gol u roku od pet minuta. Pršić, Tomić i Petrov su sjajno iskombinovali, a Strahinja Petrov smešta loptu u mrežu za 3:1. Delovala je Srbija kao najbolji tim na svetu, kada je Jovan Lazarević raspalio posle kratke kombinacije iz prekida, paučina je bila skinuta.

Sve što nisu u golove pretvorili u Vranju pre četiri dana, u Skoplju su uspevali da realizuju futsaleri Srbije. Imao je i Momčilović posla u završnici prvog dela igre, ali je uspešno zaustavljao sve udarce Petrovića i saigrača.

U nastavku je Srbija pokazala da je daleko bolji rival i naterali su Makedonce da krenu na sve ili ništa, što su ovi i uradili. Igrali su sa igračem više u polju, odnosno bez golmana, a to je posle greške domaćih iskoristio Tomić za 5:1 na 10 minuta do kraja. Isto je nešto kasnije uradio i Rakić za konačan rezultat iako je prilika za promenu na semaforu bilo.

Srbija je tako stigla do petog boda iz četiri meča i imaju tri više, uz utakmicu više od Rumuna. Ukoliko favorizovana Bosna i i Hercegovina savlada Rumuniju u sredu, tim Gorana Ivančića će biti u veoma povoljnoj poziciji pred međusobni susret sa našim istočnim komšijama 9. aprila.

Jokić sa saigračem ostvario veliko dostignuće po prvi put u istoriji!

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Lejkerse i u trećoj utakmici na startu plejofa i tako se nalaze nadomak pobede...