Metalac do pobede u sudijskoj nadoknadi, minimalac Proletera

U nedelju su odigrane još dve utakmice devetog kola Linglong Super lige Srbije.

Metalac iz Gornjeg Milanovca slavio je u Kruševcu protiv Napretka. Filip Arsenijević doveo je goste u vođstvo u 18. minutu. Činilo se da će čarapani do boda nakon što je Luka Milunović poravnao skor šest minuta pre kraja susreta. Ipak, pobedu ekipi iz Gornjeg Milanovca doneo je Miloš Vranjanin u sudijskoj nadoknadi.

Metalac je došao do cifre od 12 bodova i nalazi se na 12. mestu, dok je Napredak pretposlednji sa pet.

Proleter je u Novom Sadu minimalno porazio Novi Pazar. Pobedonosni gol za domaći sastav postigao je Siniša Babić iz jedanaesterca u 27. minutu.

Proleter je ovim trijumfom skočio na osmu poziciju sa 15 bodova, dok su Pazarci 13. sa devet.

Napredak – Metalac (GM) 1:2 (0:1)

Proleter (NS) – Novi Pazar 1:0 (1:0)

NADOMAK ČIŠĆENJA: Jokić na korak od tripl dabla, 3:0 za aktuelnog šampiona! (VIDEO)

Košarkaši Denvera na korak su od plasmana u polufinale zapadne konferencije. Nastavili su seriju pobeda protiv Lejkersa i brejkom u...