Trijumf Botasa, Hamilton na podijumu i pored kazne

Na stazi u Sočiju održana je 10. trka Formule 1 u 2020. godini.

Trijumf je ostvario vozač Mercedesa Valteri Botas. Finski automobilista je do devete pobede u karijeri stigao sa nešto manje od osam sekundi prednosti ispred Holanđanina Maksa Verštapena u Red Bulu. Botas je odvezao i najbrži krug u trci i uzeo i doadtni poen.

Lider i aktuelni šampion Luis Hamilton je kažnjen zbog toga što je u probnom krugu startovao van dozvoljenog prostora i odradio je 10 sekundi u boksu. To ga je koštalo nove borbe za prvo mesto, ali je ipak uspeo da se domogne podijuma i to na rutinski način.

Nakon incedenta u prvom krugu u kojem su učestvovali Lens Strol i Karlos Sainc na stazi se pojavilo sigurnosno vozilo.

Četvrtu poziciju je zauzeo Serhio Perez iz Rejsing Pointa, ispred Renoovog vozača Danijela Rikarda. Ferarijev Šarl Lekler trku je završio na šestom mestu. Bodove su osvojili još redom Esteban Okon, Danijel Kvjat i Pjer Gasli.

Britanac Hamilton u ukupnom poretku vodi sa 205 bodova, drugi je Botas sa 161, a treći Verštapen sa 128.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....