Lakši trening za početak: Đoković izgubio samo 5 gemova na startu Rolan Garosa

Novak Đoković – Majkl Imer 3:0 (6:0, 6:2, 6:3)

Najbolji svetski teniser, Novak Đoković, imao je lakši trening u prvom meču na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Protiv sebe je imao igrača sa kojim se nikada nije sastao na ATP Turu, Majkla Imera, ali je od prvog poena stavio do znanja Šveđaninu da danas nema šta da traži.

Prvi set je trajao samo 21 minut, Đoković je izgubio samo sedam poena u ovom delu igre i sa 6:0 osvojio prvi set.

U drugom, Imer se držao u prva četiri gema, uspeo čak i da napravi brejk za izjednačenje na 2:2, ali je Novak napravio novu seriju i sa četiri uzastopna gema duplirao svoju prednost.

Najveći otpor Imer je pružio u trećem setu, gde je držao egal čak do 3:3 i to ponovo zahvaljujući brejku koji mu je Đoković poklonio dvostrukom servis greškom u šestom gemu. Prvi nosilac u Parizu odmah je reagovao kontrabrejkom i prelomio treći set ne prepustivši rivalu više ni gem do kraja meča.

Đoković će u sledećem kolu igrati protiv pobednika meča između Uga Dalijena i Rikardasa Berankisa.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...