Rolan Garos: Pobeda Lajovića, poraz Đerea

Dušan Lajović je bio uspešan na startu Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu.

Lajović je u 1. kolu savladao Đanluku Mađera sa 3:1, po setovima 6:4, 7:6(4), 4:6, 6:1, a meč je trajao 2 časa i 55 minuta. Srpski teniser je dobio prva dva seta, u trećem je vodio sa 4:3, ali je Italijan sa tri uzastopna gema uspeo da vrati neizvesnost u meč.

Ipak, četvrti set je bio najmanje neizvestan, od rezultata 1:1 Lajović je osvojio pet uzastopnih gemova i zakazao duel sa Kevinom Andersonom u 2. kolu.

Južnoafrikanac je u 1. kolu bio bolji od Lasla Đerea sa 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 6:4 posle 2 časa i 14 minuta igre. Đere je u prvom gemu u meču napravio brejk, ali nakon toga nije mogao da parira nekadašnjem svetskom broju 5. Do kraja seta Anderson je napravio seriju 6:1, a u drugom i trećem setu u ranoj fazi je dolazio do brejka prednosti.

Vojvodina obavila veliki posao: Potpis do 2027!

Vojvodina zimus napravila dobar posao pšto je potpisala nekoliko povratnika među kojima je bivši fudbaler Crvene zvezde Njegoš Petrović. On...