Zvezda demonstrirala silu u zagrebu

Cibona – Crvena zvezda 66:104 (11:33, 17:31, 15:20, 23:20)

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Cibonu na startu nove sezone ABA lige. Od prvog do poslednjeg minuta igrači Saše Obradovića igrali su sjajnu odbranu, a Ciboni je čak pretio poraz od 50 poena razlike.

Crveno-beli su sav posao završili već u prvoj četvrtini nakon koje su imali 22 poena prednosti, a do kraja prvog poluvremena razlika je povećana do +36 (64:28).

Čak 64 poena postigli su igrači Zvezde, koji su pogodili 7 trojki iz prvih 8 pokušaja, a na kraju prvog dela imali su 9/12 van linije 6.75. Imali su igrači Saše Obradovića duplo veći broj asistencija (16:8) i gotovo dvostruko veći broj skokova (15:8) i trostruko manji broj izgubljenih lopti (4:12).

Prednjačili su Džordan Lojd i Kori Volden koji su postigli 15, odnosno 14 poena u prvih 20 minuta, a šansu su dobili svi igrači osim Alekse Radanova koji jedini nije ulazio u igru. Kod Cibone u prvom poluvremenu istakao se jedino Mur koji je bio najefikasniji sa 8 poena.

U drugom poluvremenu crveno-beli su nastavili da igraju odbranu istim intenzitetom, u dva navrata došli do 41 poena prednosti, a onda je i Cibona koliko toliko došla do daha.

Uspeli su Zagrepčani u jednom trenutku da dođu do 29 poena minusa, ali je razlika do kraja meča ponovo narasla do 38 poena, a Crvena zvezda je u prvom regionalnom meču u sezoni uspela da postigne više od 100 poena.

Volden je bio najefikasniji sa 19 poena i sa indeksom 23 MVP ove utakmice. Pratio ga je Rit sa 17 poena, Lojd je ostao na onih 15 iz prvog dela, dok je Davidovac dodao 11. Listu igrača Crvene zvezde sa dvocifrenim košgeterskim učinkom zaključuje Jagodić-Kuridža koji je postigao 10 poena. Kod Cibone Drežnjak je postigao 16, a Bundović 13 poena.

VESTI PRED JAVOR: Ništa od Serije A, sprema se veliki povratak u Zvezdu!

Fudbaleri Crvene zvezde sutra nastavljaju prolećni deo sezone na gostovanju Javoru. Crveno-beli će pokušati da zadrže +4 u odnosu na...