Francuska nanela Ukrajini najteži poraz u istoriji, Turska tri puta stizala prednost Nemačke i ostala neporažena

Širom Evrope ove večeri igrane su prijateljske utakmice, a odigrano je nekoliko veoma zanimljivih duela.

Francuska je u Sen Deniju ponizila Ukrajinu savladavši je 7:1, a Olivije Žiru je na ovoj utakmici odigrao svoj 100. meč u dresu Francuske. Žiru je bio i dvostruki strelac, a sa ova dva gola izbio je na drugo mesto večite liste najboljih strelaca “trikolora” odmah iza Tijerija Anrija. Ukrajina je doživela najteži poraz u istoriji.

Nemačka je bila na korak od pobede protiv Turske, ali ih je sprečio Karaman golom u četvrtom minutu nadoknade vremena. “Panceri” su tri puta vodili, ali su uporni Turci odbijali da se predaju i zasluženo su ostali neporaženi u Kelnu.

Italija je postigla čak 5 golova u prvom poluvremenu protiv Moldavije, a Frančesko Kaputo je u 33. godini postao najstariji debitant strelac u istoriji italijanskog fudbala. Dvostruki strelac bio je El Šaravi, gol je postigao i Kristante uz autogol Posmača, a jedini gol u drugom delu postigao je Berardi.

Poljska je bila ubedljiva protiv Finske, a trostruki strelac bio je Grosicki. Hrvatska je u Sankt Galenu posle preokreta došla do pobede nad Švajcarskom. Domaćin je poveo preko Gavranovića, ali su Brekalo i Pašalić vicešampionima sveta doneli trijumf nakon poraza od Portugalije i Francuske.

U duelu Portugalije i Španije golova nije bilo, dok je Meksiko golom Himeneza iz penala u Amsterdamu savladao Holandiju u meču koji je vodio Srđan Jovanović.

Francuska – Ukrajina 7:1 (4:0)
Kamavinga 9′, Žiru 24′, 34′, Mikolenko 40′(ag), Toliso 65′, Mbape 82′, Grizman 89′ – Cigankov 53′

Nemačka – Turska 3:3 (1:0)
Draksler 45+1′, Nojhaus 58′, Valdšmit 81′ – Tufan 50′, Karača 67′, Karaman 90+4′

Italija – Moldavija 6:0 (5:0)