Rafal Momirova za novu pobedu Mege! (VIDEO)

Košarkaši Mege uspeli su da dođu do druge pobede u ABA ligi, pošto su kao domaćini savladali Zadar sa 90:87 (27:25, 20:23, 24:16, 19:23).

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno, Zadar je na odmor otišao sa minimalnim vođstvom. U trećoj četvrtini izabranici Vladimira Jovanovića su zaigrali daleko bolju odbranu i kroz tranziciju stizali do lakih poena koji su rezultirali i dvocifrenom razlikom u jednom trenutku.

Ipak, Zadar se nije predavao i držao je utakmicu aktivnom do samog kraja.

Najbolji u ekipi Mege bio je Stefan Momirov sa 23 poena, pet asistencija i tri skoka. Šutirao je za tri neverovatnih 7/9.

Filip Petrušev je ubacio 18 poena, Nikola Mišković je dodao 15, a dvocifren je bio i Marko Simonović sa 10 poena.

Kod Zadra Junaković je postigao 22 poena, Mavra 16, Bursać 10.

Zadru je ovo drugi poraz u dva kola, i dočekaće u narednom ekipu Krke, dok Mega putuje u Zagreb ekipi Cibone.

BILI NADOMAK KAPITALNOG BREJKA: Gostuje Zvezda, SC pušta karte u prodaju

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su Studentski centar u prvom meču četvrtfinala ABA lige. Nisu do trijumfa došli lako, već...