Zvezda nastavlja da “melje”, Borac nemoćan protiv odbrane crveno-belih

Borac – Crvena zvezda 64:95 (13:23, 18:23, 21:25, 12:24)

Košarkaši Crvene zvezde nisu dozvolili iznenađenje u Čačku.
Nakon ubedljive pobede u Zagrebu u 1. kolu crveno-beli su bili sigurni i protiv Borca, koji nije uspeo da ponovi iznenađenje iz duela sa Partizanom.

Domaćin je vodio dva puta na meču, 3:1 i 7:6, ali je Zvezda napravila seriju od 7:0, povela sa 13:7, a nakon poena Duopa Rita u poslednjem minutu prve četvrtine prednost je prvi put bila dvocifrena (23:11).

Drugu četvrtinu igrači Saše Obradovića počeli su serijom 5:0 i došli do +15, ali se Borac nije predavao i uspeo da još jednom priđe na jednocifrenu razliku (21:30). To je bio poslednji put da su Čačani bili tako blizu, ostatak meča prošao je u konstatnoj dvocifrenoj prednosti gostiju iz Beograda.

Trojkom Voldena u 18. minutu Zvezda je prvi put na meču imala +20 (46:26), a posle prvog poluvremena bilo je 46:31 zahvaljujući trojci Gavrilovića i slobodnim bacanjima Smita.

Zvezda je u nastavku držala visok nivo igre u odbrani, a prednost je tri minuta pre kraja prvi put prešla 30 poena. Na kraju pobeda 95:64 za maksimalan učinak u prva dva kola u sezoni.

Obradović je pružio šansu svim igračima i svi su se upisali u listu strelaca. Najefikasniji je bio Lojd sa 21 poenom za 15 minuta na parketu. Nakon meča sa Baskonijom Lojd je i na ovoj utakmici bio MVP sa indeksom 26. Pratio ga je Hol sa 14 poena i 7 asistencija, Rit je ubacio 13, a Volden 10 poena. Kod Borca samo su Amerikanci imali dvocifren broj poena, Džons je postigao 16, a Tornton 13 poena.

ODMAH NAKON PORAZA: PAO reagovao oštrim saopštenjem!

Košarkaši Makabija poveli su sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Panatinaikosa. Napravili ogroman brejk 91:87 koji im praktično garantuje...