Barselona slomila Panatinaikos nakon produžetka

Barselona – Panatinaikos 97:89 (13:18, 23:17, 22:23, 17:17, 22:14)

Košarkaši Barselone pobedili su i treći put u novoj sezoni Evrolige, ali im je za pobedu protiv Panatinaikosa bio potreban produžetak.

Gosti su vodili od početka do kraja prve četvrtine, u jednom trenutku je bilo i 11 poena prednosti (15:4), ali se katalonski klub do kraja prvog poluvremena konsolidovao i na odmor otišao sa poenom prednosti (36:35).

Treća četvrtina imala je preslikan tok kompletnog prvog poluvremena, Panatinaikos je vodio sa 55:44, ali je serijom 14:3 Barselona došla do izjednačenja i ekipe su potpuno poravnate ušle u poslednjih 10 minuta.

Igrači Šarunasa Jasikevišijusa bili su bliži pobedi u regularnih 40 minuta, 17 sekundi pre kraja Dejvis je pogodio oba slobodna bacanja za 75:72, ali je Leonidas Kaselakis iznudio tri slobodna bacanja, pogodio sva tri i 7 sekundi pre kraja bilo je 75:75. U poslednjem napadu Kori Higins je promašio trojku pa je pobednik rešen u dodatnih 5 minuta.

Barselona je diktirala uslove u produžetku, “zeleni” su najbliži bili posle trojke Fostera kada su prišli na 79:78, odnosno nakon trojke Nedovića za 84:81, ali je uzvratio Hanga trojkom, pogodio je i Dejvis dvojku i 75 sekundi pre kraja Barsa je imala nedostižnih 89:81.

Higins je bio najefikasniji kod Barselone sa 24 poena, Dejvis je dodao 20, a Kjurik i Kalates po 14. Kod Panatinaikosa Foster 24, Sent-Ros 17, Mitoglu 16, a Nedović 15 poena za 28 minuta na parketu (5/9 trojke, 0/3 dvojke).

NIJE DOBRO: Gudelj mora na novu operaciju kolena!

Nemanja Gudelj nema sreće ove sezone sa povredama. U toku sezone je imao povredu kolena leve noge posle koje se...