Nastavlja se bajka: Petrović u ATP polufinalu

Danilo Petrović zabeležio je i drugu pobedu u ATP karavanu.

Srpski teniser je u četvrtfinalu ATP turnira iz serije 250 na Sardiniji nadigrao Argentinca Federika Delbonisa sa 2:0, po setovima 7:6(3), 6:1, nakon jednog časa i 35 minuta igre.

Teniseri su po jedanput gubili servise u prvom setu, pa je pobednika odlučio taj-brejk. U odlučujućem gemu Petrović je zaigrao fenomenalno i svom protivniku prepustio samo tri poena.

Na krilima sjajne završnice prvog seta, visoki Beograđanin je razbio Delbonisa u drugom setu i ostvario najveći trijumf u karijeri.

Zanimljivo je da je Petrović u ovom meču spasio čak devet brejk lopti.

Rival Petrovića, koji je u glavni žreb ušao kao “srećni gubitnik”, u polufinalu biće domaći predstavnik Marko Čekinato, koji je u tri seta (4:6, 6:1, 6:1) nadvisio Alberta Ramosa Vinolasa iz Španije.

Drugi polufinalni par čine Laslo Đere i još jedan Italijan Lorenco Museti.

SEĆAĆE SE OVE UTAKMICE: Imali +14, loši minuti crno-belih za brejk Olimpijakosa u prepunoj Areni!

Košarkaši Partizana poraženi su od Olimpijakosa 74:69 u 32. kolu Evrolige. Imaće za čim da žale pošto su tri...