Kup Srbije: Voždovac prošao na penale, Metalac slavio u Šapcu, preokret Radnika

Odigrano je 12 mečeva šesnaestine finala Kupa Srbije:

Voždovac se spasao protiv Grafičara u poslednjim trenucima susreta i potom eliminisao filijalu Crvene zvezde nakon penala. Grafičar je vodio sa 2:0 pogocima Lukića u 10. i Stankovića u 30. minutu, ali je Voždovac uspeo da se vrati preko Stoisavljevića u 66. minutu i Vujnovića u drugom minutu sudijske nadoknade. Nakon penala bilo je 4:2 za “zmajeve”.

Metalac je trujumfovao u Šapcu. Poveli su gosti preko Milisavljevića u 50. minutu da bi u 57. Obrovac sa bele tačke izjednačio na 1:1. Pobedu i prolaz u osminu finala ekipi iz Gornjeg Milanovca doneo je Arambašić u 77. minutu.

Od članova Linglong Super lige eliminisana je Inđija, dok je Radnik uspeo da napravi preokret protiv Kabela. Gubila je ekipa iz Surdilice sa 3:0, a na kraju je bilo 3:4.

Voždovac – Grafičar 2:2 (0:2) – pen. 4:2

ODLUČILI: Makabi se vraća u Pionir (FOTO)

Košarkaški klub Makabi Tel Aviv planira da utakmice plej-ofa Evrolige igra u hali Aleksandar Nikolić, javlja izraelski Walla Sports. Ukoliko...