Glavobolje za Pirla: Morata postigao het-trik poništenih golova; ko je ušao u Mančester junajted? [VIDEO]

Fudbaleri Barselone savladali su večeras Juventus u Torinu rezultatom 2:0 u okviru 2. kola grupe ,,G” Lige šampiona.

Bila je to jedna bleda partija Juventusa, još jedna ove sezone i tako je tim Andree Pirla posle više od dve godine poražen na svom terenu u ovom takmičenju.

Od 14. minuta, Barsa je povela uz dosta sreće. Usman Dembele je krenuo u prodor ka golu, a potom se odlučio na udarac van šesnaesterca. Lopta je pogodila Federika Kjezu i ,,propala” tako da Ščensni nije imao nikakve šanse da odbrani ovaj udarac. Prethodno je Barsa pogodila i stativu, kada je Antoan Grizman šutirao.

Upravo je Francuz zajedno sa Leom Mesijem nešto kasnije iskreirao izuzetnu priliku, ali je Argentinac bio neprecizan.

Tragičar utakmice svakako je Alvaro Morata, čija tri pogotka su poništena zbog ofsajda. Sva tri puta je VAR morao da interveniše i svaki put je to bio minimalan ofsajd, ali dovoljan da Makeli poništi slavlje domaćih.

U samom finišu, Lionel Mesi je postavio konačnih 2:0 posle penala koji je skrivio Federiko Bernardeski.

Za razliku od Premijer lige, gde muke muče, Mančester junajted briljira u Ligi šampiona. Nakon pobede na ,,Parku prinčeva”, izabranici Ole Gunara Solskjera postigli su čak pet golova protiv neugodnog Lajpciga i ubedljivo nastavili svoje putešestvije u ovoj grupi.

Het-trik postigao je sjajni Markus Rašford, a imao je pomoć Mejsona Grinvuda i Entonija Marsijala za impresivan trijumf na ,,Old Trafordu”. Kuriozitet je taj što je Rašford priliku dobio u 63. minutu meča i od 74. je bio nerešiva enigma za odbranu ekipe Julijana Nagelsmana.

Sevilja – Ren 1:0 (0:0)
55′ De Jong

Borusija Dortmund – Zenit 2:0 (0:0)
78′ Sančo (p), 90+1′ Haland

Klub Briž – Lacio 1:1 (1:1)
42′ Vanaken (p) – 14′ Korea

Ferencvaroš – Dinamo Kijev 2:2 (0:2)
59′ Nguen, 90′ Boli – 28′ Cigankov (p), 41′ De Penja

Juventus – Barselona 0:2 (0:1)
14′ Dembele, 90′ Mesi (p)

Mančester junajted – Lajpcig 5:0 (1:0)
21′ Grinvud, 74′, 78′, 90+2′ Rašford, 87′ Marsijal (p)

NOVI SKANDAL U SRPSKOJ KOŠARCI: Srpski košarkaš suspendovan zbog korišćenja kokaina

Nakon što je zbog nameštanja utakmica izrečena doživotna suspenzija Marku Radonjiću, nekadašnjem košarkašu FMP-a i Borca, novi skandal potresa...