Zvezda stala u poslednjoj četvrtini, Himki upisao prvi trijumf

Himki – Crvena zvezda 83:77
(19:22, 25:18, 14:17, 25:20)

Himki je porazio Crvenu zvezdu u utakmici šestog kola Evrolige, koja je igrana u predgrađu Moskve.

Izabranici Saše Obradovića upisali su treći poraz u pet mečeva u ovoj sezoni u elitnom rangu, a ruski predstavnik je do prvog trijumfa stigao zahvaljujući boljoj igri u poslednjih 10 minuta.

Himki je odlično otvorio meč i već u trećem minutu su domaći vodili sa 8:1. Lojd je sa pet poena uspeo da malo podigne srpski tim, koji je počeo daleko bolje da igra u napadu. Nakon trojke Lazića u šestom minutu, crveno-beli su stigli do vođstva (13:14). Serija se nastavila i nakon 10 uzastopnih poena Zvezda je otišla na plus 5 (13:18). Domaći su se stabilizovali do kraja prve deonice, ali su crveno-beli zahvaljujući igri sa manje grešaka uspeli da zadrže prednost pre prve pauze.

Na početku druge četvrtine strelci su malo stali, a odbrane su bile bolji deo oba tima. Zvezda je čuvalavođstvo, ali Himki nije dopuštao gostima da se odlepe. A onda je usledio potpuno drugačiji ritam meča. U finišu su se šuteri razgoropadili. Šve je pogodio trojku za vođstvo Himkija, odgovorio je Ročesti, pa je uzvratio Bertans, a pogodio je i novajlija O′Brajant. Igralo se koš za koš. Ipak, Himki je na samom kraju prvog poluvremena serijom 6:0 sa +4 otišao na odmor od 10 minuta.

Zvezda je u nastavku zaigrala čvršće i ponovo preuzela vođstvo u 23. minutu (46:47). Odbrana je funkcionisala na vrhunskom nivou u tim trenucima i Himki nije imao rešenja. Crveno-beli su došli do plus 5 (48:53), ali se činu da su mogli još više da materijalizuju to što domaći nisu mogli da poentiraju iz igre. Stegli su se potom gosti u napadu, pa je Himki, koji je prve poene u trećem kvartalu iz igre postigao u 28. minutu preko Mekoluma, uspeo da uhvati priključak i povede (54:53). Poen prednosti uneli su domaći u poslednji period igre nakon novog prodora Mekoluma.

Na startu poslednje deonice trojke su razmenili O′Brajant i Mekolum, a brat NBA asa je nastavio da igra u odličnom ritmu i sa osam uzastopnih poena odveo Himki na +6 (66:60). Tajm-aut Saše Obradovića nije doneo promenu, Zvezda je potpuno stala u napadu. Odbrana je u tim trenucima koliko toliko držala crveno-bele u igri. Kuzmić je uneo malo krvi u napad srpskog tima, ali su domaći ubacivali trojke i držali meč pod kontrolom. Najon novog dalekometnog hica Mekoluma domaći sastav je prvi put stekao dvocifrenu prednost u 38. minutu.

O′Brajantovu trojku „poništio“ je Tima i tu je priča bila završena. Volden je sa dve pogođena šuta za tri poena uspeo samo da ublaži poraz. Himki je do kraja odradio posao za prvi trijumf u ovoj sezoni.

Erik Mekolum bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 23 poena. Aleksej Šved je zabeležio 15 poena i 12 asistencija, dok je Džordan Miki uz 11 koševa imao i 11 skokova.

Kod Zvezde je Lojd ubacio 18 poena, uz sedam uhvaćenih lopti i tri asistencije. Novajlija O′Brajant je imao učinak od 14 koševa i četiri skoka, a Kori Volden je upisao 11 poena.

Postavi komentar

Please enter your comment!
Please enter your name here

Rubljov po starom, nova titula za ruskog tenisera

Ruski teniser Andrej Rubljov pobednik je turnira iz Serije 500 u holandskom Roterdamu. On je posle velike borbe i skoro...