Krka pružala otpor 15 minuta, a onda je pregažena

Crvena zvezda – Krka 88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16)

Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita protiv Krke i nakon pet odigranih kola u ABA ligi zadržali stoprocentan učinak.

Krka je pružala odličan otpor crveno-belima na početku meča, iako je Zvezda otvorila utakmicu sa 5 vezanih poena. Bilo je i 10:5, ali su gosti ušli u dobar ritam i koševima Roka Stipčevića sa linije penala stigli do izjednačenja (12:12) u 7. minutu.

Krka je držala priključak do 15. minuta i rezultata 26:23, ali su tada igrači Saše Obradovića pojačali odbranu i to se odmah odrazilo na rezultat. Serijom od 12:2 crveno-beli su prvi put stigli do dvocifrene prednosti, a na odmor između dva poluvremena otišli su sa vođstvom 44:29.

Minut i po pre kraja treće četvrtine crveno-beli su prvi put prešli granicu od 20 poena prednosti, u 36. minutu bilo je i +30 (80:50), a do kraja meča, koji je završen trojkom Kamfora sa pola terena u poslednjoj sekundi, gosti iz Novog Mesta uspeli su da ostanu ispod te granice.

Saša Obradović je rasporedio minutažu, svi igrači su dobili šansu i svi su se upisali u strelce. Najefikasniji je bio Dobrić sa 14 poena, jedan manje ubacio je Volden, O’Brajant je dodao 11, a Lojd 10 poena.

Igrače Krke predvodio je Vrabac sa 13, dok je Škifić ubacio 11 poena.

NBA: Boston vratio brejk! (VIDEO)

Košarkaši Bostona slavili su u trećem meču polufinalne serije Istočne konferencije protiv Klivlenda 93:106. Na taj način prvoplasirani tim...