Ulm pokupio harač u Baru, Burg otpisao Bahčešehir

Košarkaši Mornara ubedljivo su poraženi od Ulma na svom parketu rezultatom 66:82 u okviru 6. kola grupe ,,B”.

Nada Mornara tinjala je nakon prvog poluvremena, a posle toga je Ulm je preuzeo kontrolu nad susretom, poboljšao odbranu i slavio sa 14 poena razlike.

Svega 23 poena postigao je Mornar u drugom delu igre, a kada se uzme u obzir da su 24 dali samo u drugoj četvrtini – jasno je da nisu mogli ništa protiv Nemaca.

Dilan Osetkovski bio je najbolji u redovima Ulma sa 22 poena, dok je u Mornaru kao po običaju Džejkob Pulen sa 16.

Ako je i bilo pitanja hoće li Bahčešehir biti konkurentan za prolazak u narednu fazu, sada ih više nema. Burg je zabeležio tesnu pobedu nad turskim timom posle neizvesne završnice i pogođenih penala u finišu.

Prvo je Omić za vođstvo Burga na 27 sekundi pre kraja, a potom je sa penala, jedno od dva slobodna bacanja pogodio Zakeri Pikok.

Zek Rajt postigao je 17, a Danilo Anđušić 15 poena, dok 27 poena Erika Grina nije bilo dovoljno za prvenac Bahčešehira.

Bahčešir je prikovan za dno sa svih šest poraza, dok je Burg na drugom mestu sa skorom 3-1.

Mornar – Ulm 66:82
(19:27, 24:14, 9:15, 14:26)

Burg – Bahčešir 79:77
(21:19, 22:16, 14:23, 22:19)

DEPONUJ PUTEM KARTICE I OSVOJI APPLE WATCH I FIT PASS!

Uplati depozit putem kartice na Meridian korisnički nalog i osvoji sjajne nedeljne i mesečne nagrade. Glavna premija je Apple...