Venecija propustila priliku u Kazanju

Uniks – Venecija 90:87 (21:19, 19:30, 29:17, 21:21)

Odigran je još jedan meč 6. kola Evrokupa u Partizanovoj grupi.
Burg je u utorak savladao Bahčešehir, a u sredu je Uniks posle velike borbe u Kazanju savladao ekipu Venecije.

Gosti su imali 9 poena prednosti nakon prvog poluvremena, ali su loše odigrali treću četvrtinu u kojoj je Uniks prestigao prednost rivala i poveo sa 69:66.

Tri i po minuta pre kraja bilo je 83:83, ali Venecija do poslednjih 12 sekundi nije poentirala i tako propustila veliku priliku da se nakon Huventuda i ona vrati sa trijumfom iz Rusije.

Džamar Smit je bio najefikasniji kod Uniksa sa 20 poena, a pratili su ga Kanan sa 17 i Braun sa 16 poena. U ekipi Venecije Brejmos je ubacio 23 poena, uključujući 6 trojki iz 8 pokušaja, dok je Fotu postigao poen manje.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....